Home > Maistas > Geriausi baltymų šaltiniai

Geriausi baltymų šaltiniai

Baltymai yra būtinas makroelementas, tačiau ne visi maisto baltymų šaltiniai yra vienodi ir jums gali prireikti ne tiek, kiek manote. Sužinokite pagrindus apie baltymus ir savo mitybą su sveiku baltyminiu maistu. Baltymai randami visame kūne – raumenyse, kauluose, odoje, plaukuose ir beveik visose kitose kūno dalyse ar audiniuose. Jis sudaro fermentus, kurie skatina daugelį cheminių reakcijų, ir hemoglobiną, pernešantį deguonį kraujyje. Mažiausiai 10 000 skirtingų baltymų padaro jus tuo, kas esate, ir išlaiko jus tokiu. Baltymai gaminami iš dvidešimties ir daugiau pagrindinių statybinių blokų, vadinamų aminorūgštimis. Kadangi mes nekaupiame aminorūgščių, mūsų kūnas jas gamina dviem skirtingais būdais: arba nuo nulio, arba modifikuodamas kitas. Devynios aminorūgštys – histidinas, izoleucinas, leucinas, lizinas, metioninas, fenilalaninas, treoninas, triptofanas ir valinas – žinomos kaip nepakeičiamos aminorūgštys, turi būti gaunamos su maistu.

Kiek baltymų man reikia?

Nacionalinė medicinos akademija rekomenduoja suaugusiesiems gauti mažiausiai 0,8 gramo baltymų kiekvienam kilogramui kūno svorio per dieną arba šiek tiek daugiau nei 7 gramus kiekvienam 20 kilogramų kūno svorio.

Baltymų šaltiniai

Kiaušiniai yra vienas maistingiausių maisto produktų. Jie yra geras baltymų, kuriuos lengva pasisavinti, šaltinis, taip pat puikus vitaminų, mineralų, sveikų riebalų ir antioksidantų šaltinis. Migdolai yra maistingi riešutai, kuriuose gausu pagrindinių maistinių medžiagų, tokių kaip skaidulos, vitaminas E, manganas ir magnis. Juose taip pat yra daug augalinių baltymų. Vištienos krūtinėlė yra puikus pasirinkimas, jei bandote padidinti baltymų suvartojimą. Be baltymų, vištienoje yra įvairių B grupės vitaminų, taip pat mineralų, tokių kaip cinkas ir selenas. Vištienos krūtinėlė yra puikus pasirinkimas, jei bandote padidinti baltymų suvartojimą. Be baltymų, vištienoje yra įvairių B grupės vitaminų, taip pat mineralų, tokių kaip cinkas ir selenas. Vištienos krūtinėlė taip pat yra labai universali ir lengvai paruošiama. Varškė yra sūrio rūšis, kurioje mažai riebalų ir kalorijų, tačiau daug baltymų. Tačiau ne tik maisto produktuose galime rasti baltymų. Daugelis sporto parduotuvių gali pasiūlyti baltyminių produktų, tokių kaip baltyminiai blynai, baltyminiai sausainiai, baltyminiai užkandžiai. Daugiau informacijos http://manoprekes.lt/category/medicina/maisto-papildai/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *