Home > Sveikata > Vaikai privalo būti aprūpinti gerosiomis žarnyno bakterijomis

Vaikai privalo būti aprūpinti gerosiomis žarnyno bakterijomis

vaikai

Mamos įsčiose augančio vaiko žarnynas būna visiškai sterilus. Pirmosios gerosios bakterijos į virškinamąją sistemą patenka natūralaus gimdymo metu, vaikui gimus Cezario pjūvio metu, bakterijas kūdikis gauna iš jį supančios aplinkos. Vis dėlto, mažyliui būtina padėti suformuoti subalansuotą žarnyno mikroflorą.

Žarnyno mikrofloros formavimąsi palaiko mamos piene esančios medžiagos. Vaiko organizmo geroji mikroflora turėtų susiformuoti iki antrųjų jo gyvenimo metų. Besiformuojančios gerosios žarnyno mikrofloros pusiausvyra priklauso nuo įvairių veiksnių, pavyzdžiui, mamos pieno sudėties, infekcinių ligų, kuriomis perserga kūdikį žindanti mama, bendros vaiko sveikatos būklės, gyvenamosios aplinkos ir netgi nuo to, kokiu būdu gimė kūdikis. Pastebėta, kad nenatūraliu būdu gimusių kūdikių geroji žarnyno mikroflora susiformuoja maždaug pusmečiu vėliau.

Pagrindinę natūraliosios organizmo mikrofloros dalį sudaro bifidobakterijos ir laktobakterijos. Tad labai svarbu, kad būtent šios gerosios bakterijos, kuo greičiau įsitvirtintų mažylio žarnyne. Atkreipkite dėmesį, kad kūdikių ir vaikų gerosios mikrofloros sudėtis yra šiek tiek kitokia nei suaugusiųjų, todėl ir vaikams skirti probiotikai ir kūdikiams turi būti pritaikyti atsižvelgiant į sparčiai augančio ir besivystančio organizmo poreikius.

Dabar gaminama gausybė kūdikių mišinėlių, kurie atitinka kūdikio energinius poreikius ir yra praturtinti vitaminais, mineralais ar probiotikais, tačiau mamos pienas – geriausias maistas kiekvienam pusės metų amžiaus nesulaukusiam kūdikiui ir svarbiausias mitybos produktas mažyliams iki vienerių metų amžiaus. Su mamos pienu dar nesustiprėjęs vaiko organizmas gauna jo imuninę sistemą palaikančių elementų – gerųjų žarnyno bakterijų. Tai pati geriausia apsauga sparčiai augančiam vaiko organizmui nuo daugelio ligų sukėlėjų, toksinų ir alergenų. Žinoma, pasitaiko įvairių situacijų, kuomet pačios mamos negali maitinti mažylių, tačiau vaikai privalo gauti jiems reikalingas medžiagas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *