Home > Sveikata > Vitaminai moterims: grožiui, patrauklumui ir jaunystei išlaikyti

Vitaminai moterims: grožiui, patrauklumui ir jaunystei išlaikyti

Vitaminai moterims

Žmogaus organizmui negana vien tik statybinių medžiagų – baltymų ir angliavandenių. Jau seniai pastebėta, kad būtinas ir kitas šaltinis gyvybei palaikyti – vitaminai, biologiškai aktyvių organinių junginių grupė. Jie yra nepakeičiama mitybos dalis, kuri dalyvauja medžiagų apykaitos reguliavimo procesuose ir daro įtaką maisto medžiagų pasisavinimui. Išskiriami penki pagrindiniai vitaminai moterims, kurių dėka išlaikomas odos grožis, išsaugoma jaunystė, patrauklumas.

Vitaminas A – itin teigiamai veikia odą, ją atjaunina. Oda tampa gražesnė, išlaiko drėgmę, neleidžia išsausėti, pleiskanoti, raukšlėtis. Šaltiniai: pienas, sviestas, kiaušinių tryniai, kepenys, žalialapės daržovės, prinokę geltonos ir raudonos spalvos vaisiai ir daržovės: morkos, moliūgai, pomidorai.

Vitaminas C – saugo odą nuo pažeidimų ir skatina greitesnį žaizdelių gijimą bei ląstelių regeneraciją. Valgykite daug produktų, turinčių C vitamino, būsite jaunesnė, nes išvengsite raukšlelių ir odos išsausėjimo. Taip pat galite ieškoti kosmetinių priežiūros priemonių, kurių sudėtyje yra C vitamino, jose yra ne mažiau nei 5 proc. askorbo rūgšties, būtent tiek reikia jūsų odai.

Vitaminas E – rekomenduojama naudoti apsauginius kremus nuo saulės su E vitaminu, nes jis saugo odą nuo priešlaikinio senėjimo. Šio vitamino galite įsigyti vaistinėje. Svarbu paminėti, kad jei aktyviai sportuojate ar turite didelį fizinį krūvį, Jūsų norma gali būti ir didesnė.

Vitaminas B9 puikiai dera drauge su B6 ir B12 vitaminais. Jie veikia kaip antioksidantai, gerina odos būklę ir suteikia jai sveiką atspalvį. O jei kremo etiketėje šalia šio vitamino nurodytas dar ir kreatinas, galite būti tikra, kad toks duetas padidins kolageno gamybą, kuris būtinas, kad atrodytumėte graži ir jauna. Šaltiniai: naudokite kremą su foline rūgštimi bent keturias savaites. Per šį laikotarpį Jūsų odos būklė pagerės, smulkios raukšlelės išsilygins.

Vitamino B12 galima gauti iš maisto, ypač jo gausu sardinėse, lašišose ir veršienos kepenėlėse. Kosmetinės priemonės su B12 vitaminu stimuliuoja elastino ir kolageno gamybą, todėl oda tampa elastingesne ir atrodo kur kas jauniau.

Naudokite rekomenduojamus vitaminus su maistu, įsigytus papildus vaistinėje ar įsigydamos naudingų medžiagų turinčias kosmetines priemones ir džiaukitės išpuoselėtu grožiu ir sveika išvaizda!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *