Home > Sveikata > Kodėl liumbaline stenoze dažniausiai serga vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonės?

Kodėl liumbaline stenoze dažniausiai serga vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonės?

Ši liga dažniau pasireiškia vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonėms. Liumbalinė stenozė– juosmeninės stuburo dalies kanalo susiaurėjimas. Nugaros smegenys ir nervinės šaknelės esančios stuburo kanale yra mechaniškai suspaudžiamos. To pasekoje gali atsirasti juosmens skausmas ar aptirpimas, sumažėti jėga kojose. Kojas gali dažnai traukti mėšlungis. Ilgiau pastovėjus ar pasivaikščiojus skausmas ir tirpimas dažniausiai stiprėja ir plinta į sėdmenis, šlaunis ir kojas. Šie simptomai vystosi palaipsniui ir iš lėto. Skausmas ir simptomai atslūgsta atsisėdant, pasilenkiant pirmyn ar ilsintis lovoje. Stuburo kanalo susiaurėjimas yra tiesiogiai susijęs su stuburo senėjimu, o simptomai dažniausiai pasireiškia 60 metų ir vyresnio amžiaus pacientams.

Kodėl išsivysto stuburo iškrypimai?

Stuburo iškrypimai gali išsivystyti: dėl netinkamo gyvenimo būdo, dėl traumų, dėl nėštumo. Netinkamas gyvenimo būdas, kai gulima minkštoje lovoje, naudojama aukšta pagalvė, vaikai sėdi ant jų ūgiui nepritaikytos kėdės, mokosi prie jų ūgiui nepritaikyto stalo, nugara apkraunama didelio svorio kuprine arba ji nešama vienoje rankoje. Paauglystėje stuburas dažnai iškrypsta dėl jo perkrovimo sportuojant, pasirinkus pernelyg didelį fizinį krūvį. Darbingo amžiaus žmonėms stuburas gali iškrypti nuo ilgo ir nepatogaus stovėjimo ar sėdėjimo. Vis dažnėja stuburo iškrypimai, kuriuos sukelia ilgas sėdėjimas netaisyklingoje padėtyje prie kompiuterio. Moterims stuburo iškrypimai gali išsivystyti ir dėl aukštakulnių batelių avėjimo.

Kineziterapijos pratimai

Naudojant medicininius kamuolius- kiekvienam individualiai, atsižvelgiant į paciento stuburo iškrypimo laipsnį, ligą, jos kilmę, pritaikomi netaisyklingą laikyseną koreguojantys pratimai. Stiprinami nugaros, pilvo raumenys, didinama raumenų ištvermė. Balansavimo pratimai, naudojant medicininius kamuolius, gerina pusiausvyrą, koordinaciją, priverčia dirbti giliuosius bei stabilizuojančius raumenis, kurie itin svarbūs gerinant laikyseną.

Gydomasis masažas

Gydomasis masažas- įvairiomis masažo technikomis atpalaiduojami dėl stuburo iškrypimo nusilpę ir įsitempę, sutrumpėję nugaros raumenys, deformuota, išgaubta krūtinės ląsta, sustiprinami pilvo raumenys, jungiamojo audinio ir raumenų sukibimas, didinamas stuburo mobilumas, atpalaiduojami dėl netaisyklingos laikysenos raumenyse susiformavę skausmingi taškai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *