Home > Buitis > Kaip saugiai naudoti išmaniuosius telefonus?

Kaip saugiai naudoti išmaniuosius telefonus?

Vis dažniau ir vis daugiau pasigirsta atvejų apie įvairaus pobūdžio ir masto sukčiavimo atvejus internete. Atrodo, žinių, kaip saugotis nuo sukčių, naudojantis internetu turi kiekvienas, tačiau daugelis į šias pinkles pakliūna naudodamiesi telefonu. Šiuolaikiniai išmanieji įrenginiai suteikia galimybę visomis funkcijomis naudotis telefone, kaip ir kompiuteryje. Todėl neretai per skubėjimą užkimbama ant apgavikų kabliuko.

Neskaitant telefoninių skambučių metu įvykdomų nusikaltimų, telefonu taip pat gaunamos falsifikuotos SMS žinutės, imituojančios tam tikrų įstaigų siunčiamus pranešimus. Labai dažnai žmogus net nebando įsigilinti, ar žinutė tikra, ar siuntėjas iš tiesų tas, kuo prisistato. Tokiu būdu daugybė žmonių atiduoda sukčiams savo prisijungimų duomenis prie elektroninės bankininkystės ar apmoka neegzistuojančias baudas.

Blogiausia tai, kad žmonės tinkamai neįvertina apsaugos priemonių išmaniesiems įrenginiams. O kai kurie iki šiol nežino apie antivirusines programas mobiliesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams. Žvelgiant į tai, kad mobiliuosius įrenginius naudojame ne tik asmeniniais tikslais, tačiau ir tiesioginiam darbui, tokia apsauga yra tiesiog būtina.

Šios antivirusinės programos yra pritaikytos išskirtinai telefonams, gali būti skirtos Android OS bei MAC OS operacinėms sistemoms. Jos apsaugo įrenginius nuo pavojingų kenkėjiškų programų, blokuoja užkrėstus ar kenkėjiškus tinklapius. Be to, ši apsaugos programa padeda išfiltruoti skambučius iš nerodomų telefono numerių ir juos blokuoja. Yra patikrinamos visos programos ir atsisiunčiami failai, todėl galite jaustis ramūs, kad dėl užkrėsto failo neteksite asmeninių ar telefone esančių duomenų.

Be to, jeigu telefoną prarastumėte ar jis būtų pavogtas, šios programos dėka identifikuosite jo buvimo vietą, o geriausia – galėsite jį užblokuoti nuotoliniu būdu. Taip pat nuotoliniu būdu galėsite išvalyti visus telefono atmintinėje esančius duomenis, taip apsaugosite juos nuo panaudojimo blogiems tikslams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *