Home > Sportas > Populiariausios sporto šakos pasaulyje

Populiariausios sporto šakos pasaulyje

Populiariausios sporto šakos pasaulyje, pagal pasaulinę sporto federaciją yra futbolas, krepšinis, kriketas. Dažniausiais atvejais, tokio tipo žaidimai yra paplitę tarp vyrų, nepaisant to, kad juos sėkmingai žaidžia tiek moterys, tiek vaikai. Futbolas, dar žinomas kaip asociacijos futbolas, yra populiariausia sporto šaka pasaulyje. Apskaičiuota, kad daugiau nei 4 milijardai žmonių yra futbolo gerbėjai, todėl tai tikrai pasaulinis reiškinys. Žaidimo paprastumas ir prieinamumas yra pagrindiniai jo populiarumo veiksniai, nes taisyklės yra lengvai suprantamos, o reikalinga įranga yra minimali. Be to, šios sporto šakos patrauklumą tarptautiniu mastu atspindi faktas, kad jis nuo 1900 m. buvo oficialia olimpinių žaidynių sporto šaka. Futbolo populiarumą rodo karštas gerbėjų palaikymas, o tokie dideli tarptautiniai turnyrai, kaip Pasaulio taurė, pritraukia daug žiūrovų ir užkariauja žmonių iš visų pasaulio kampelių dėmesį.

Kriketas yra antra pagal populiarumą sporto šaka pasaulyje, turinti 2,6 mlrd. gerbėjų. Nors kriketas yra populiariausias tokiose šalyse kaip Indija, Pakistanas, Anglija ir Australija, kriketas taip pat turi daug gerbėjų daugelyje kitų pasaulio šalių. Unikalios sporto taisyklės, ilgos rungtynės ir strateginis žaidimas prisidėjo prie ilgalaikio sporto populiarumo. Kas ketverius metus rengiamas kriketo pasaulio taurė yra vienas žiūrimiausių sporto renginių visame pasaulyje, pritraukiantis beveik 200 mln. žiūrovų. Kriketo populiarumas taip pat atsispindi didelėse finansinėse investicijose į sportą, o didžiosiose kriketo lygose ir turnyruose žaidėjams ir komandoms siūlomos nemažos išmokos.

Krepšinis yra trečia pagal populiarumą sporto šaka pasaulyje, kurią visame pasaulyje mėgsta 450 mln. Nors krepšinis populiariausias Jungtinėse Amerikos Valstijose, Pietų ir Pietryčių Europoje, Kanadoje, Argentinoje ir Australijoje, krepšinis auga ir daugelyje kitų šalių. Greitas ir jaudinantis sporto žaidimas, kuris pasižymi prieinamumu ir įtraukimu. Nacionalinė krepšinio asociacija yra pirmaujanti pasaulio krepšinio lyga, pritraukianti daugybę žiūrovų ir generuojanti milijardus dolerių pajamų. Lietuvoje krepšinis yra populiariausia sporto šaka, antroje vietoje – futbolas. Pasaulinį šios sporto šakos patrauklumą atspindi tai, kad ji nuo 1936 m. įtraukta į olimpines žaidynes. Daugiau apie tai http://weboaze.lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *