Vaikai tikrovę patiria ir supranta kitaip nei suaugę žmonės. Jie taip pat kitaip reiškia savo problemas ir sunkumus. Tėvai gali pastebėti savo vaikų elgesio pokyčius įvairiose situacijose ir jaustis bejėgiai prieš juos. Daugėja žmonių, kuriems reikia skubios psichologinės ir psichiatrinės pagalbos. Ankstyvas apsilankymas pas gerą vaikų psichologą, tiksli diagnozė ir tinkamai vedama terapija gali lemti puikius rezultatus.
Kas yra vaikų psichologas?
Vaikų psichologas rūpinasi vaikų ir paauglių iki 18 metų psichikos sveikata, taip pat padeda visai šeimai spręsti tėvystės problemas. Apsilankymas pas vaikų psichologą gali padėti jaunajam pacientui susidoroti su emocijomis, sumažinti nerimo sutrikimus, raidos ir nuotaikos sutrikimus – problemas, su kuriomis susiduria vaikai ir paaugliai iš įvairių šeimų ir aplinkų.
Vaikų psichologas padeda suprasti vaikų elgesį ir siūlo keisti visos šeimos funkcionavimą, kad pagerėtų tėvų ir vaikų bei brolių ir seserų sąveika, taip pat bendravimas su bendraamžiais.
Vaikų psichologas – pirmasis apsilankymas
Apsilankius specializuotoje įstaigoje, pavyzdžiui, upesteka.lt, pirmojo vizito metu vaikų psichologas kalbasi su tėvais. Jei apsilankyti pas psichologą pasiūlė mokytojai, edukologas, psichiatras, reikia atsinešti visus su vaiku susijusius dokumentus. Pasitarus su tėvais, vaikas pakviečiamas į psichologo kabinetą. Po šio susitikimo vaikų psichologas pasiūlo pasirinktą pagalbos formą.
Kaip vaikų psichologas padeda vaikams ir tėvams suprasti jų emocijas ir elgesį?
Ikimokyklinis laikotarpis tai laikas pažinti savo kūno galimybes ir tobulinti anksčiau įgytus įgūdžius, tokius kaip ėjimas, metimas, šokinėjimas, kamuolio gaudymas. Vaikas pamažu pradeda įgyti didesnį tikslumą atlikdamas individualią veiklą. Prasideda tyrinėjimų ir supančio pasaulio pažinimo metas. Tuomet atsirandantis smalsumas yra svarbus pagrindas vėliau vystytis intelektualinėms funkcijoms.
Deja, šiuo laikotarpiu gali kilti ir ugdymosi problemų. Nerimą keliančio vaiko elgesio simptomai:
* agresija,
* verkimas,
* isterijos,
* maištas.
Nežinote, kaip su tuo susitvarkyti? Psichologas padės suprasti besikeičiantį vaiko elgesį. Specialistas suteiks jums paramą ir parodys, kaip galite sukurti gerus santykius su savo vaiku.
Psichologas taip pat gali rekomenduoti papildomą terapinę ir logopedinę pagalbą esant kalbos problemoms ir sensorinę integraciją esant motorinių įgūdžių ir koncentracijos problemoms.