Home > Buitis > Kodėl svarbu kūdikiui turėti dienotvarkę?

Kodėl svarbu kūdikiui turėti dienotvarkę?

Kodėl svarbu kūdikiui turėti dienotvarkę

Naujagimio tėveliams pradžioje gali būt nelengva įsivažiuoti ir atrasti tinkamą dienos režimą tinkantį tiek jiems, tiek jų mažyliui. Kūdikiui turėti dienotvarkę yra svarbu dėl daugelio priežasčių. Ji suteikia daugiau aiškumo tėveliams, sumažina nerimą bei suteikia saugumo ir ramybės jausmą jų mažyliui. Plačiau apie tinkamo dienos režimo privalumus nagrinėsime šiame straipsnyje.

Kūdikio dienotvarkės privalumai

Tinkamai sudaryta kūdikio dienotvarkė gali suteikti daug privalumų. Žemiau pateikiame keletą jų:

* geresnis mažylio miegas;

* išmiegama pakankamas valandų skaičius;

* aiškus režimas vaikeliui suteikia daugiau saugumo ir ramybės;

* mažylis bus mažiau irzlus, hiperaktyvus, mažiau patirs neigiamų emocijų;

* tėveliams suteikia daugiau aiškumo, galima daugiau laiko skirti sau;

* daugiau laiko atsiranda poilsiui ar svarbiems darbams;

* tėveliai patirs mažiau streso bei nerimo.

Taigi, kūdikio dienotvarkės nauda galime neabejoti. Jeigu ir jūs susiduriate su mažylio miego problemomis, verta pagalvoti apie tinkamo dienos režimo sudarymą.

Kaip tinkamai sudaryti kūdikio dienotvarkę?

Kuriant kūdikio dienotvarkę, rekomenduojama įtraukti tokius aspektus, kaip tinkamas kėlimosi laikas, miegelių laikas dienos metu, maitinimo laikas, ėjimo miegoti laikas nakties metu, įvairių užsiėmimų ir pramogų, žaidimų laikas. Tačiau kūdikio dienotvarkės punktai yra sudaromi individualiai, taip, kaip labiausiai tinka jūsų šeimai.

Labai svarbu, jog tėveliai dienotvarkės laikytųsi reguliariai. Tačiau nesibaiminkite, jeigu kartais ne viskas vyksta pagal planą, juk kai kuriomis dienomis vaikelis gali būti itin neramus dėl ligos ar kitų priežasčių. Būkite lankstūs, kantrūs ir supratingi.

Daugiau informacijos apie dienotvarkės svarbą vaikui galite rasti internetu. Nepavyksta sudaryti veiksmingos kūdikio dienotvarkės ir reikia patarimų? Kreipkitės į savo šeimos gydytoją ar vaikų miego specialistus, kurie jums suteiks naudingų patarimų ir padės sudaryti jūsų vaikeliui individualiai tinkantį dienos režimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *