Home > Sportas > Šiaurietiško ėjimo lazdos: kaip pasirinkti geriausias ir kuo naudingas šiaurietiškas ėjimas?

Šiaurietiško ėjimo lazdos: kaip pasirinkti geriausias ir kuo naudingas šiaurietiškas ėjimas?

Šiaurietiškas ėjimas – modernus sportas, atsiradęs Suomijoje. Jo atsiradimo istorija – gana paprasta. Sportininkai, o tiksliau, slidininkai, norėdami palaikyti savo gerą fizinę formą, užsiimdavo šiaurietišku ėjimu vasarą, šiltuoju metų laiku, kai nėra sniego. Tokiu būdu, jie ruošdavosi varžyboms, o ėjimo metu naudojo slidžių lazdas. Vėliau, šiai sporto šakai buvo sukurtos specialios, šiaurietiško ėjimo lazdos, kurios dabar yra neatsiejama šio sporto dalis. Iš tiesų, šis sportas – naudingas. Tad, norintys numesti kelis kilogramus, pagerinti savo fizinę būklę, apsaugoti sąnarius ar tiesiog pasimėgauti grynu oru, lauke – šiaurietiškas ėjimas bus kaip tik jums. Aišku, koks šiaurietiškas ėjimas be šiaurietiško ėjimo lazdų? Šiame straipsnyje pateiksime kelis patarimus, kurie padės pasirinkti tinkamas, geras ir kokybiškas šiaurietiško ėjimo lazdas.

Kuo naudingas šiaurietiškas ėjimas?

Šiaurietiškas ėjimas yra itin populiarus sportas, laisvalaikio užsiėmimas. Tačiau, jis ne tik populiarus, bet ir itin naudingas. Pirmiausia, jį naudinga pasirinkti dėl to, kad šiam sportui nereikia turėti visiškai jokių įgūdžių. Tai paprasčiausiais ėjimas, kurio metu naudojamos šiaurietiškos lazdos ir tam tikra technika, kuri garantuoja puikią savijautą, daug šviežio, gaivaus oro. Negana to, šiaurietiškas ėjimas gali padėti numesti papildomus, nepageidaujamus kilogramus. Ėjimo metu deginamos kalorijos, tad, taip prisidėsite ir prie geresnės kūno formos palaikymo. Kadangi, tai yra fizinis užsiėmimas, sportas, pagerinsite ir raumenų būklę. Raumenys bus tvirtesni, stipresni, o fizinė forma – puiki. Tiesa, naudinga pabrėžti, kad šiaurietiško ėjimo metu treniruosite ne tik kojų, bet ir rankų, liemens raumenis. Dar viena nauda, kurią teikia šiaurietiškas ėjimas – sąnarių apsauga. Teigiama, kad šiaurietiškas ėjimas mažina klubų ir kelių sąnarių įtampą, skausmus. Na, o ir pats ėjimas padeda juos efektyviai išmankštinti. Šiaurietiškas ėjimas stiprina širdį, plaučius, turi naudos tiems, kurie serga astma. Kadangi, einant šiuo būdu pakyla širdies ritmas, taip yra stiprinami širdies raumenys, gerinama jos veikla. Na, o grynas oras, tinkamas fizinis krūvis turi naudos plaučiams, mažina astmos simptomus. Galiausiai, pasirinkdami šiaurietišką ėjimą galėsite pamiršti stresą, slogias mintis nuvyti į šoną. Taip pat, galėsite labiau pasimėgauti gamta, aplankyti dar nematytas vietas. Tai tikrai naudingas, nesudėtingas ir smagus sportas. Tiesa, norint juo efektyviai užsiimti, būtina pasirūpinti ir geromis, kokybiškomis šiaurietiško ėjimo lazdomis.

Prieš įsigydami šiaurietiško ėjimo lazdas atsižvelkite į jų ilgį

Vienas iš didžiausių sprendimų, kurį turėsite atlikti rinkdamiesi šiaurietiško ėjimo lazdas yra jų ilgis. Šiaurietiško ėjimo lazdos gali būti fiksuoto arba reguliuojamo ilgio. Fiksuoto ilgio lazdos yra populiariausios tarpe tų, kurie jau turi šiaurietiško ėjimo patirties. Iš esmės, jos yra lengvos, rankoms neperteikia vibracijos. Tačiau, jas būtina pasirinkti tiksliai pagal savo ūgį, kad šiaurietiškas ėjimas būtų efektyvus, saugus ir patogus. Teigiama, kad šiaurietiško ėjimo lazdos tinkamas ilgis bus tas, kuris sudarys 65-70% žmogaus ūgio. Reguliuojamo ilgio lazdos suteikia lankstumo, leidžia keisti ėjimo intensyvumą, technikas. Kadangi, ilgis yra reguliuojamas, lazdas labai lengva pritaikyti prie skirtingų ūgių naudotojų. Geriausios šiaurietiško ėjimo lazdos bus tos, kurios puikiai tiks naudotojui savo ilgiu.

Dėmesį atkreipkite į medžiagą, iš kurios lazdos pagamintos

Iš esmės, šiaurietiško ėjimo lazdos yra gaminamos iš dviejų medžiagų: aliuminiu arba anglies pluošto. Aliumininės šiaurietiško ėjimo lazdos pasižymi patvarumu, ilgaamžiškumu, puikiai tinka nepatyrusiems ėjikams. Kadangi, šiek tiek lenkiasi, jos suteikia patogumą, minkštumą einant. Tuo tarpu, iš anglies pluošto pagamintos lazdos yra lengvesnės ir atlaiko didesnį svorį, nei aliumininės. Taip pat, jos yra tvirtesnės, nereikalaus tiek daug pastangų, bet gali būti gana kietos.

Šiaurietiško ėjimo lazdų antgaliai – aspektas, kurio nederėtų pamiršti

Kadangi, šiaurietišku ėjimu žmonės užsiima skirtingose vietose, kur yra skirtingi paviršiai, labai svarbu pasirinkti ir tam tinkamus lazdų antgalius. Pirmasis tipas, kuris yra plačiai naudojamas – greičio antgaliai. Tai aštrūs antgaliai, kuriuos, dažniausiai, naudoja labai energingi, pasikaustę ir patirties turintys šiaurietiško ėjimo entuziastai. Toks antgalis lengvai sminga į žemę, tačiau, joje neužstringa. Karbidiniai antgaliai – ėjimui asfaltuota danga. Dažniausiai, jie yra smailūs, tačiau, turi guminę dangą ir leidžia eiti asfaltuotais takais. Galima rasti ir specialių antgalių, kurie tinka labiau pramoginiams pasivaikščiojimams, ėjimui žole, miško takais.

Šiaurietiškas ėjimas – naudingas ir smagus sportas. Na, o pasirinkę tinkamas ir kokybiškas ėjimo lazdas, juo mėgautis galėsite dar labiau. Siūlome platų, ne tik šiaurietiško ėjimo lazdų, bet ir kalnų bei kitų tipų dviračių iš varle.lt pasirinkimą. Čia visada žemos kainos ir pačios geriausios akcijos!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *