Home > Sveikata > Vonelės kojoms

Vonelės kojoms

Kai kojos yra karštame vandenyje išsiplečia venos, todėl kraujas esantis kojose bei pėdose pradedamas greičiau varinėti. Tokiu būdu galima sušvelninti smegenų, plaučių, pilvo ir dubens organų užgulimą. Karšta pėdų vonia yra vietinė panardinamoji vonia, apimanti kojas ir kulkšnis, esant temperatūrai nuo 100 ° iki 115 ° F (43 ° C-46 ° C). Karštos vonelės kojoms padidina kraujo tekėjimą per kojas ir visą odos paviršių, palengvindamos užsikimšimą vidaus organuose ir smegenyse. Ši vonia taip pat kelia kūno temperatūrą, atpalaiduoja raumenis ir padidina baltųjų kraujo ląstelių aktyvumą.

Gydymasis su kojų vonelėmis gali padėti išspręsti šias sveikatos problemas: šąlančios pėdos, krūtinės skausmas, gripas, kosulys, dubens uždegiminės ligos, galvos skausmas, smegenų spazmai, hemorojus ir prostatos sutrikimai. Skausmas bet kurioje kūno vietoje nuo danties iki nugaros skausmo.

Tačiau gydymas karštomis pėdų vonelėmis yra pavojingas, jei turite šių sveikatos sutrikimų: Buergerio liga, nuo insulino priklausomas diabetas, Arteriosklerozė – bet kokia būklė, kai apytaka pėdose ir kojose yra bloga, pvz. sunki pėdų ar kojų kraujagyslių liga, pėdų ar kojų nejautrumas.
Svarbūs aspektai. Nepatartina naudoti karštų vonelių kojoms tiems žmonėms, kurie serga cukriniu diabetu ar periferinių kraujagyslių ligomis, nebent temperatūra yra žema; didžiausia 103 ° F (39 ° C) . Būkite atsargūs su šiomis ligomis nepiktnaudžiaukite karštu vandeniu, nenudeginkite savo odos. Jei pasijaučiate blogai ir pradedate prakaituoti, naudokite šaldančius kompresus.

Susirgus gripu, ar šiaip besijaučiant blogai, specialistų rekomenduojama štai tokia procedūra naudojant vonelę kojoms. Kambarį išlaikykite šilta, neatidarinėti langų, kad nesigautų skersvėjo. Gali ant grindų ką nors patiesti, tuo atveju jeigu netyčia išpiltumėte vandenį. Vonelę pripildykite karštu vandeniu nuo 100 ° F iki 115 ° F (43 ° C-46 ° C) . Pripilkite pakankamai daug, kad karštas vanduo apsemtų ir kulkšnis. Apsivyniokite rankšluostį aplink kaklą, kad sugertumėte prakaitą ir išvengtumėte kūno šilumos pralaidumo. Kad patikrintumėte vandenį ir organizmą pripratintumėte prie karšto vandens pirmiausia galite pamerkti rankas.
Būtinai tikrinkite karštą vandenį, nes jūsų organizmas gali toleruoti iki 120 ° F (49 ° C) 12. Tokį gydymą tęskite 5-30 minučių, jei reikia, laikykite šalto vandens kompresą ant galvos. Po procedūros pakelkite kojas iš vonelės ir užpilkite lediniu vandeniu ant kojų ir šlaunų. Persirenkite švariais drabužiais ir gulkite į lovą. Šiltai apsiklokite ir užsimaukite šiltas kojines, kad jūsų pėdos išliktų šiltos. Ilsėkitės lovoje ir gerkite daug skysčių.
Vonelės kojoms su karštu vandeniu, padės jums greičiau pasveikti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *