Home > Sveikata > Kiek priaugti svorio turi kūdikis per mėnesį?

Kiek priaugti svorio turi kūdikis per mėnesį?

patarimai mamoms

Kūdikystės amžius- bene vienintelis laikotarpis, kai visi aplinkiniai džiaugiasi vaiko svoriu prieaugliu ir labai susirūpinę kiekvienu mėnesiu, kaip jis auga. Krūtimi maitinami mažyliai: per pirmus tris mėnesius jis turi priaugti 200g per savaitę, nuo 3 iki 6 mėnesių- i50g per savaitę, po pirmojo pusmečio- 100g- per savaitę. Tik nereikia panikuoti, jei mažylis šios normos nepasiekia, jo vystymasi reikia sekti žiūrint į visumą. Tam, kad vaiko vystymasis pirmaisiais metais būtų geras, vaiko kūnui reikia gauti energijos, kurią jis gauna su maistu. Ar gauna jo pakankamai, tai parodo svoris ir ūgis. Pediatras pirmas pasakys, jei vaiko svoris neatitinka normų. Vizito metu paprastai matuojamas ir ūgis, ir svoris bei lyginamas pagal tam tikras lenteles. Norint nustatyti ar viskas normos ribose, reikia reguliariai stebėti ir užpildyti lentelę.

Normalus svoris – kiekvienam skirtingas

Jeigu vaikas mažai priauga svorio, tėvai jaudinasi, nors rerimauja dažnai nepagrįstai. Paūgėję mažai arba per daug sveriantys vaikai- taip pat sukelia galvosakį tėvams. Vaikai auga skirtingai. Kai kurie vaikai natūraliai yra mažesni arba stambesni. Mažai svorio priaugantys gali būti visiškai sveiki, paprasčiausiai jų toks kūno sudėjimas. Priešingu atveju gali būti keletas problemų.

Ar patarimai naudingi būsimoms mamoms?

Patarimai būsimoms mamoms ir tėveliams yra naudingi, todėl kviečiami kursuose dalyvauti kartu. Būsimi tėveliai laukiami kuo anksčiau, kad suspėtų pasinaudoti visa, įgyta teorine, o ypač praktine nauda. Kursuose tėčiams skiriamas specialus dėmesys, aptariama, kaip pasikeis gyvenimas, po kūdikio gimimo ir kaip prie jo prisitaikyti. Užsiėmimai vyksta mažomis grupelėmis- po 5 poras, kad būtų galima skirti kuo daugiau dėmesio dalyvaujantiems, atsakyti į rūpimus klausimus.

Kaip sudaryti nėščiųjų kursai?

Kursai sudaryti iš 3 užsiėmimų ciklų:

  • Kvėpavimo ir kiti fizinio pasiruošimo gimdymui pratimai. Gimdymo padėtys, vyro pagalba gimdymo metu.
  • Individualus praktinis užsiėmimas- gimdymo imitacija.
  • Naujagimio priežiūros ir maudymo įgūdžiai. Žindymas, higiena ir kontracepsija po gimdymo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *