Home > Sveikata > Psoriazės simptomai – kaip atpažinti ligą?

Psoriazės simptomai – kaip atpažinti ligą?

Psoriazė yra liga, sukelianti raudonus , niežtinčius ir pleiskanojančius bėrimus, dažniausiai kelių, alkūnių, liemens ir galvos srityse. Žvynelinė yra gana dažna, ilgalaikė (lėtinė) liga, kuri nėra visiškai išgydoma. Ligos eigoje yra pereinami keli ciklai, kuomet simptomai sustiprėja ir po to atslūgsta. Gydymas gali padėti suvaldyti simptomus. Taip pat galima įtraukti gyvenimo būdo įpročius ir įveikos strategijas, kad būtų lengviau gyventi su psoriaze.

Simptomai

Kiekvienam žmogui gali skirtingai pasireikšti psoriazė. Simptomai dažniausiai yra šie:
1. Raudoni odos lopai, padengti storais, sidabro atspalvio žvynais;
2. Pleiskanojančios rausvos dėmės ant odos;
3. Sausa, įtrūkusi oda, kuri gali kraujuoti;
4. Niežėjimas, deginimas ar skausmas;
5. Duobėti ar nelygūs nagai;
6. Patinę, standūs sąnariai.

Psoriazės bėrimai gali būti nuo kelių mažų dėmių iki didelių, susijungiančių pleiskanojančių plotų. Dažniausiai yra pažeidžiamos: apatinė nugaros dalis, alkūnės, keliai, kojos, padai, galvos oda, veidas ir delnai.

Tipai

Yra keletas psoriazės tipų, įskaitant:
1. Plokštelinė psoriazė
Tai yra dažniausia žvynelinės forma, kuri sukelia sausus, raudonus odos pažeidimus, padengtus sidabriniais žvyneliais, kurie gali būti niežtintys, jų gali būti nedaug arba daug. Paprastai ši psoriazės forma pasireiškia ant alkūnių, kelių, apatinės nugaros dalies ir galvos odos.

2. Nagų psoriazė
Žvynelinė gali paveikti nagus, sukeldama jų įdubimą, nenormalų nagų augimą ir spalvos pasikeitimą. Sunkiai atvejais nagai gali pradėti trupėti.

3. Lašinė psoriazė
Šis tipas dažniausiai pasireiškia vaikams ir paaugliams. Dažniausiai tai sukelia bakterinė infekcija, tokia kaip streptokokas. Lašinė psoriazė pasireškia mažais, lašo formos pleiskanojančiais pažeidimais ant nugaros, rankų arba kojų.

4. Pustulinė psoriazė
Ši reta psoriazės forma sukelia aiškiai apibrėžtus, pūlingus pažeidimus ant odos.

5. Eritroderminė psoriazė
Rečiausiai paplitusi psoriazės rūšis, kuri gali apimti visą kūną raudonu, besilupančiu bėrimu, kurį gali stipriai niežėti, deginti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *