Home > Buitis > Spausdinimas namuose: kokį spausdintuvą rinktis?

Spausdinimas namuose: kokį spausdintuvą rinktis?

Nors spausdintuvas dažnai suvokiamas kaip įmonei ir biurui skirta įranga, daugeliui jis pasirodo esąs neįkainojamas ir namuose.  Dirbant namuose ar studijuojant dažnai iškyla poreikis spausdinti įvairaus tipo dokumentus, diagramas ar nuotraukas. Štai kodėl tinkamai pasirinktas namų spausdintuvas yra įranga, kurią galite turėti po ranka.

Pirmas sprendimas perkant spausdintuvą – spausdinimo technologijos pasirinkimas. Ką rinktis? Nuomonė yra tokia, kad lazeriniai spausdintuvai geriau spausdina tekstinius dokumentus, o rašaliniai – grafiką ir nuotraukas. Toliau renkantis verta atsakyti sau į keletą papildomų klausimų.

O gal gelio spausdintuvas?

Trečias variantas yra gelio technologija. Vietoj tradicinio rašalo naudojamas specialus gelis. Šios technologijos pranašumas visų pirma yra ekonomiškumas ir neryškių spaudinių trūkumas. Gelis taip giliai neįsigeria į popierių ir greičiau džiūsta. Tačiau šiuo metu turimų spausdintuvų, naudojančių šį sprendimą, skaičius yra nedidelis. Tai taip pat susiję su didesne pradine tokių įrenginių įsigijimo kaina.

Koks geriausias spausdintuvas namams?

Namų sąlygomis, retkarčiais spausdinant nedidelį puslapių skaičių, rašalinis spausdintuvas veiks geriau. Didesniems poreikiams, pvz., spausdinant kelis puslapius per dieną, verta apsvarstyti galimybę įsigyti lazerinį spausdintuvą. Jis siūlo šiek tiek greitesnius spaudinius ir mažesnes išlaidas. Jei neketinate spausdinti nuotraukų ir spalvotos grafikos, lazeris yra geresnis pasirinkimas.

Pirkdami spausdintuvą namams, greičiausiai norite universalaus, ekonomiško įrenginio. Jis skirtas spausdinti paprastą tekstą, spalvotus dokumentus, grafiką ir kartais nuotraukas. Todėl šiuo atveju geriausiai tiks rašalinis spausdintuvas kaip spalvotas spausdintuvas namams.

O gal daugiafunkcinis spausdintuvas – kaip išsirinkti?

Jei turite mažą biudžetą ir jums reikia įrenginio, leidžiančio retkarčiais spausdinti pavienius puslapius, nereikia investuoti į „viskas viename“ kombainą. Paprastas spausdintuvas yra viskas, ko jums reikia norint patenkinti jūsų poreikius.

Kokios yra spausdintuvo eksploatacinės išlaidos?

Tai vienas iš svarbiausių klausimų, į kurį verta atkreipti dėmesį. Jas sudaro du veiksniai: paties spausdintuvo kaina ir rašalo, skirto rašaliniam spausdintuvui, ir dažų, skirtų lazeriniam įrenginiui, kaina. Nebūtinai pigiausias spausdintuvas iš tikrųjų bus ekonomiškiausias naudoti. Prieš perkant verta pasidomėti eksploatacinių medžiagų kaina. Tai leis jums konvertuoti faktines vieno puslapio spausdinimo išlaidas. Dažnai apsimoka pirkti kiek brangesnį įrenginį, o kainų skirtumas greitai atsipirks pigesnio rašalo ar tonerio pavidalu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *