Home > Biurui ir namams > Nuo ko priklauso popieriaus kaina?

Nuo ko priklauso popieriaus kaina?

Nuo ko priklauso popieriaus kaina?

Vienas iš pagrindinių veiksnių, turinčių įtakos popieriaus gamybos kainai, yra žaliavų kaina. Popieriaus gamybai reikalingas didelis kiekis medienos plaušienos, kuri gaunama iš medžių. Medienos masės kaina gali svyruoti dėl įvairių veiksnių, įskaitant pasiūlą ir paklausą, oro sąlygas ir su miškininkyste susijusius vyriausybės politikos pokyčius, o popieriaus kaina visa tai ir atspindi. Dėl pandemijos atsiradusių tiekimo grandinių sutrikimų taip pat sumažėjo popieriaus pasiūla Europos rinkose, o tai dar labiau padidino žaliavų kainą. Dėl to išaugo popieriaus gamybos kaina, todėl gamintojams pabrango popieriaus gaminių gamyba.

Kitas veiksnys, turintis įtakos popieriaus gamybos kainai, yra darbo sąnaudos. Popieriaus gamybos procesas apima daug rankų darbo – nuo ​​medžių kirtimo iki mašinų, paverčiančių medienos masę į popieriaus gaminius, eksploatavimo. Darbo kaina gali skirtis priklausomai nuo tokių veiksnių kaip vieta, įgūdžių lygis ir darbo taisyklės. Pandemijos metu verslui, darbui ir švietimui persikėlus į nutolusias vietas, popieriaus paklausa Europoje sumažėjo, todėl sumažėjo darbo sąnaudos. Tačiau šio mažėjimo įtaka bendrai popieriaus gamybos kainai palyginti su kitais veiksniais, pavyzdžiui, žaliavų sąnaudomis, yra palyginti nedidelė.

Energijos ir transportavimo sąnaudos taip pat vaidina svarbų vaidmenį nustatant popieriaus gamybos kainą. Popieriaus gamybos procesas reikalauja daug energijos – nuo ​​gamyboje naudojamų mašinų maitinimo iki žaliavų ir gatavų gaminių transportavimo. Energijos kaina gali skirtis atsižvelgiant į tokius veiksnius kaip vieta, prieinamumas ir vyriausybės politika, susijusi su energijos gamyba. Transportavimo išlaidos taip pat gali skirtis priklausomai nuo tokių veiksnių kaip atstumas, transportavimo būdas ir degalų kainos. Popieriaus pasiūlos ir paklausos atotrūkį taip pat lėmė tai, kad medienos pramonė nesugeba tiekti gamybai žaliavos, kiek to reikalauja vartotojai, todėl išaugo transportavimo išlaidos. Šie veiksniai gali labai paveikti popieriaus gamybos kainą, todėl gamintojams popieriaus gaminių gamyba gali būti brangesnė.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *