Home > Sveikata > Telefonai – kokią įtaką daro mūsų sveikatai?

Telefonai – kokią įtaką daro mūsų sveikatai?

Apie telefonų įtaką – paprastai labiau neigiamą nei teigiamą – sveikatai galime išgirsti daug ir įvairių nuomonių. Vieni teigia, kad telefonai, kaip ir visi ekranai, yra akių priešas numeris vienas, dar kiti akcentuoja, jog ilgi pokalbiai telefonu kenkia klausai, labai daug manančių, jog naudojimasis išmaniaisiais telefonais neigiamai veikia nervų sistemą, psichiką, sukelia priklausomybę ir t.t. Tad kiek tame tiesos ir kokią iš tiesų įtaką mūsų sveikatai daro telefonai?

Įtaka klausai

Nors yra nerimaujančių, kad ilgi pokalbiai telefonu kenkia klausai, visgi atlikta tyrimų šia tema, kurie parodė, kad nei trumpi, nei ilgesni pokalbiai telefonu klausai įtakos neturi. Tačiau, žinoma, tai nereiškia, kad galite drąsiai praleisti valandų valandas kalbėdami telefonu – nepamirškite gyvų pokalbių akis į akį.

Įtaka akims

Ilgas žiūrėjimas į ekraną, akių įtampa, žinoma, gali turėti įtakos regėjimo silpnėjimui. Todėl būtina daryti pertraukas, atlikti akių mankštos pratimus, tai pat laikytis didesnio atstumo tarp akių ir ekrano, o jei yra galimybė, telefone įjungti mėlynos šviesos blokavimą.

Įtaka nervų sistemai

Jei telefonu naudosimės be saiko, natūralu, jog jausimės pavargę, dirglesni, suirzę ir pan. Štai kodėl labai svarbus yra saikingas naudojimasis išmaniaisiais telefonais. Tiesa, dažnas jaudinasi dėl telefonų skleidžiamos spinduliuotės. Tačiau jei prietaisas yra tvarkingas, jo spinduliuotė yra normos ribose ir neigiamos įtakos žmogaus sveikatai neturi. Tačiau tai drauge pagrindžia būtinybę rūpintis savo telefonu, atsiradus defektams juos šalinti. Jei kaip tik iškilo poreikis atsinaujinti sugedusį, turintį defektų telefoną, turėsite labai platų kokybiškų prietaisų pasirinkimą: Samsung, Apple, Xiaomi, https://www.bite.lt/oukitel-telefonai, taip pat Nokia, Sony ir daugybė kitų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *