Home > Sveikata > Dantų priežiūros svarba nuo ankstyvos vaikystės

Dantų priežiūros svarba nuo ankstyvos vaikystės

Kuo svarbi ankstyvos vaikystės dantų priežiūra? Trumpas atsakymas yra: labai svarbi dėl daugelio niuansų ir ypač svarbu dantų valymas vaikams. Nors pieniniai dantys (taip pat vadinami pirminiais) bus pakeisti nuolatiniais suaugusiųjų dantimis, ankstyvos vaikystės dantų priežiūra ir higiena namuose gali užkirsti kelią tiesioginėms burnos sveikatos problemoms ir palaikyti burnos sveikatą visą gyvenimą.

Padeda išvengti ėduonies

Pieninių dantų emalis yra daug plonesnis nei nuolatinių, todėl pieniniai dantys yra jautrūs ėduoniams ir dantų ėduoniui nuo pat pirmojo danties išdygimo. Šiuo etapu labai svarbus dantų priežiūros priemonės pasirinkimas ir dantų apnašų valymas. Nors pieniniai dantys iškrenta laikui bėgant (paprastai pradedant nuo 6 metų ir baigiant maždaug 13 metų), labai svarbu užkirsti kelią ėduonies ir dantų ėduonies atsiradimui bei leisti pieniniams dantims iškristi pagal savo grafiką. Dantų ėduonis gali plisti giliai į dantį, sukeldamas diskomfortą, skausmą ir infekciją. Yra tikimybė, kad pažeistą dantį reikės ištraukti ir netgi gali būti pažeistas pagrindinis nuolatinis dantis!

Pieniniai dantys taip pat padeda suteikti formą jūsų vaiko veidui ir nukreipia vaiko nuolatinius dantis į vietą. Jei pieniniai dantys pašalinami anksčiau nei jie yra „suplanuoti“, jūsų vaiko nuolatiniai dantys gali neturėti vietos patogiai augti. Galite padėti išvengti ankstyvos vaikystės ėduonies ir dantų ėduonies ir pagerinti burnos sveikatą, padėdami savo mažam vaikui kasdien valyti burną. Patikrinkite, ar jų dantyse nėra baltų ar rudų dėmių, kurios yra ankstyvieji ėduonies požymiai, ir valykite dantis mažu, minkštu šepetėliu ir trupučiu dantų pastos.

Padeda išvengti dantenų ligų

Pradėkite naudoti siūlą, kai tik jūsų vaikas turi du vienas šalia kito dantis. Vaikai, kaip ir suaugusieji, gali susirgti dantenų ligomis. Kad išvengtumėte vaiko dantenų infekcijų, pavalgius išvalykite mažo vaiko burną minkšta veido šluoste net prieš išdygstant pirmajam dantukui. O suaugusiam vertėtų nepamiršti, kad dantų higieninis valymas yra labai svarbus. Dantenų ligų galima išvengti taip pat, kaip ir dantų ėduonies. Abiem atvejais labai svarbu ir toliau skatinti asmeninę burnos higieną, kai tik jie galės išsivalyti dantis. Sveika burna – sveika ir jūsų imuninė sistema. Daugiau apie higienos priemones galite sužinoti: http://www.manoerotika.lt/category/higienos-priemones/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *