Home > Sveikata > Graži šypsena – jūsų vizitinė kortelė

Graži šypsena – jūsų vizitinė kortelė

Graži šypsena asmeniui duoda daug. Kiekvienas turime prižiūrėti savo dantis, ne tik juos valyti, tačiau i metus kartą atlikti higienos valymą, taip pat nepamiršti juos apžiūrėti pas odontologą ar nėra atsiradusių skylučių. Graži šypsena kartais kelia didelį pasiaukojimą, kuomet asmeniui reikia implantuotis dantis. Tačiau kaip juos prižiūrėti toliau?

Kaip elgtis po dantu implantacijos?

Yra dalykų, kuriuos galite padaryti, kad padidintumėte dantų implantavimo sėkmės rodiklį. Gedimo procentas yra labai mažas, tačiau yra reikšmingas ryšys tarp rūkymo ir tabako vartojimo bei dantų implantų gedimo. Jei rūkote, meskite rūkyti prieš atlikdami šią procedūrą, kad gijimo procesas būtų sėkmingesnis. Taip pat galite imtis priemonių, kad po operacijos gerai prižiūrėtumėte dantis ir implantus. Laikykite savo dantis, dantenas ir  švarius reguliariai valydami šepetėlį ir naudodami siūlą. Yra tarpdančių šepetėliai, kurie gali padėti valyti aplink ir tarp dantų implantų bei dantų, kad išsivalytų giliau.

Taip pat turėtumėte reguliariai lankytis pas savo odontologą, kad išlaikytumėte savo dantų ir implantų sveikatą. Ir, žinoma, venkite veiklos, kuri gali įtrūkti ar pažeisti jūsų dantis ar implantus, pvz., atidaryti dantimis buteliukus, kramtyti kietą saldainį ar ledą arba griežti dantis naktį. Jei pastarasis yra jums problema, pasikalbėkite su odontologu arba šeimos daktaru dėl galimų gydymo būdų, pavyzdžiui, naktinio  dantų griežimo prevencijos. Geriausias patarimas, kaip vadovautis po implantavimo, yra nedelsiant pranešti apie iškilusias problemas savo odontologui ir nedvejodami skambinkite, jei turite kokių nors rūpesčių ar klausimų apie sveikimą ir priežiūrą po operacijos. Atkūrimo procesas yra esminė dalis užtikrinant, kad dantų implantas integruotųsi su kaulu. Pacientai turi leisti savo burnai išgyti, kad implantai galėtų atlikti savo darbą, kai ateis laikas. Įsukus implantą, pirmas 24 valandas svarbu ypač rūpintis burna. Žandikaulis, dantenos ir dantys greičiausiai bus skausmingi, tad turite būti švelnūs. Svarbu neliesti ir netrikdyti vietos, kurioje buvo įdėti implantai. Per pirmąsias 24 valandas po operacijos žmogus gali jausti didelį patinimą, kraujavimą ir net skausmą. Paprastai bus paskirti skausmą malšinantys vaistai, kurie gali būti naudojami iškart po operacijos, siekiant padėti valdyti skausmą. Ledo paketo ar šalto kompreso naudojimas taip pat gali padėti sumažinti patinimą ir skausmą. Kai žaizda gyja, labai svarbu, kad pacientai išliktų itin švarūs. Jei dantys ar dantenos nėra švarūs, gali atsirasti bakterijų, kurios gali sukelti infekciją žaizdoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *