Home > Buitis > Kaip gaminamos žvakės iš bičių vaško?

Kaip gaminamos žvakės iš bičių vaško?

Natūralaus bičių vaško atsiradimas rinkoje nėra paskutinių metų ar net šimtmečių atradimas – pavyzdžiui, senovėje kosmetika buvo gaminama pridedant bičių vaško kaip medžiagos, kuri valo, natūraliai riebaluoja odą ir turi daug vitaminų. Taip pat buvo žinomos natūralaus bičių vaško žvakės, o tik parafino žvakės – daug naujesnis išradimas – privertė jas nebenaudoti. Laimei, šiandien grįžtama prie bičių vaško naudojimo tiek kosmetikoje, tiek chemijoje, tiek vaško žvakių gamyboje. Tai būtų ne pirmas kartas, kai istorija apsisuka ratu ir grįžta prie to, kas natūralu ir sveika.

Bičių vaškas – kas tai?

Natūralaus bičių vaško negalima supainioti su niekuo: kartu su medumi ir propoliu tai dažniausiai žmonių vartojamas bičių produktas. Tai yra pagrindinė avilio statybinė medžiaga, kuriai būdingi auksiniai koriai. Vaškas, kurį bitės išskiria per vaško liaukas, yra jų suvartojamo medaus ir žiedadulkių, kurių sudėtį lemia didelis riebiųjų rūgščių, laisvųjų riebalų alkoholių ar mineralų kiekis bičių vaške, rezultatas.

Kaip gaminamos bičių vaško žvakės?

Natūralaus bičių vaško žvakės dažnai gaminamos tame pačiame bityne, kuriame pilamas medus. Meistrai dažniausiai naudoja tris būdus: pila, valcuoja ir traukia. Žmonės, kurie svajoja pasigaminti vaško žvakes namuose, turėtų atsiminti, kad vaškas turi būti švarus, o prie žvakės reikia pridėti geros kokybės, o geriausia – apvalaus skerspjūvio medvilnės dagtį.

Natūralaus bičių vaško naudojimas yra visiškai saugus – žmonėms ir planetai. Tokioje žvakėje nėra kenksmingų medžiagų, todėl jos deginimo efektas gali būti tik šilta šviesa ir gražus, subtilus aromatas, primenantis medų. Be to, degančios vaško žvakės sugeria nemalonius kvapus, todėl šios priemonės ypač rekomenduojamos norintiems atsikratyti cigarečių dūmų savo namuose. Vaškinės žvakės kvapas gerina koncentraciją ir viršutinių kvėpavimo takų būklę – jonai teigiamai veikia oro kokybę ir mūsų smegenų darbą. Parafino žvakių pakeitimas bičių vaško žvakėmis yra geriausia dovana, kurią galime padovanoti savo kūnui ir aplinkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *