Home > Buitis > Kas namuose daugiausiai prisideda prie alergijų?

Kas namuose daugiausiai prisideda prie alergijų?

Mūsų laikais vis daugiau žmonių kenčia nuo alergijų ir alerginių priepuolių. Pavasarį ore pasklidusios žiedadulkės nėra vienintelis alergijų katalizatorius. Yra ir daugybė kitų sukėlėjų, kurie smarkiai prisideda prie alergijų, kankinančių tūkstančius žmonių Lietuvoje ir milijonus visame pasaulyje. Labai daug tų sukėlėjų galima rasti ne kur kitur, o jūsų namuose. Štai kokie dalykai jūsų namuose labiausiai prisideda prie alerginių reakcijų.

Užuolaidos

Didžiulis didžiulis audeklas yra tiesiog ideali terpė kauptis dulkėms. Dulkės ir dulkių apsuptyje gyvenantys organizmai yra labai stiprūs alergizuotojai. Taip pat be galo svarbu paminėti, kad gavusios drėgmės ir netinkamai prižiūrimos užuolaidos gali pelyti, kas irgi alergizuoja ne vieną jautresnę nosį turintį žmogų. Užuolaidas reguliariai reikia nešti į lauką ir išmušti dulkes, nes kitu atveju tai taps alergijų sukėlėju.

Kilimas

Dėl tų pačių priežasčių, kaip ir užuolaidos, kilimai irgi renka dulkes bei gali kelti alergijas. Ta kilimo pusė, kuri yra ant grindų, taip pat turi būti valoma, o pats kilimas irgi išnešamas į lauką bei išdulkinamas. Kadangi ant kilimo daug vaikščiojama, perkeliami ant jo laikomi daiktai bei kitaip, įvairiausiais būdais judama, dulkės pakyla ir pasklinda ore, todėl alergiškiems žmonėms gali atsirasti nenumaldomas noras čiaudėti.

Patalynė

Dar vienas audinys, kuris renka dulkes ir tikriausiai nėra pats geriausias dalykas alergiškam žmogui – netinkama patalynė. Raktinis žodis yra netinkama, nes galima rasti iš šilko ar kitų hipoalerginių medžiagų pagamintas antklodes, užklotus, pagalvių užvalkalus ir kitus patalynės elementus, kurie nekels alerginių reakcijų. Kadangi patalynė visada būna arti jūsų kvėpavimo takų, alerginės reakcijos, tuo atveju, kada yra dulkių arba kitų alergizuojančių medžiagų, neišvengiamos. Jeigu norite, nealergizuojančią patalynę galite įsigyti ir internetu. Geriausias kainas rasite internetinėje Varle.lt parduotuvėje arba paspausti ant šios nuorodos – https://www.varle.lt/patalyne/.

Augintiniai

Nors jūsų mielas šuo, be galo žavi katė arba kitas gyvūnas ir yra tikrų tikriausias mielumo ir jaukumo įsikūnijimas, bet tikrai gali būti, kad jis jums kelia alergiją. Ypač katės ir kačių plaukai sukelia alergines reakcijas nemažai daliai žmonių. Šunys alergizuoja kiek mažiau, bet čiaudulys dėl šuns plaukų tikrai nėra kažkoks nerealus dalykas ar nenuspėjamas reiškinys. Tarp žymiausių nealergizuojančių gyvūnų reikėtų išskirti pudelius, Persiškas arba Siamo kates bei iš pudelio išvestas šunų veisles. Pasak daugelio tyrimų jos yra hipoalerginės arba alergizuoja itin mažai.

Lova, sofa, baldai

Čiužinys lovoje bei baldai namuose sugeria daug dulkių. Jas reikia išvalyti. Tą daryti reikia periodiškai, nes praleisdami laiką arti dulkių, jas įkvepiate ir iš karto sudirginate savo kvėpavimo takus, suaktyvinate alergiją.

Išvados

Taigi, išsiaiškinome, kad įvairūs namuose esantys dalykai renka dulkes arba savaime kelia alergijas. Jų nebūtina atsikratyti, tačiau apie gyvūnų turėjimą reikėtų pamąstyti labai atidžiai, jeigu esate alergiški, o patalynę, kilimus bei užuolaidas reikėtų valyti reguliariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *