Home > Buitis > Kaip išlaikyti šilumą namuose?

Kaip išlaikyti šilumą namuose?

Nors šildymo sezonas ką tik pasibaigė ir atrodo, dar anksti rūpintis šildymo klausimais artėjančiai žiemai, siūlome apie kai kuriuos dalykus pagalvoti jau dabar. Tam kad išlaikytumėte šilumą namuose, visų pirma reikia turėti sandarias sienas. Visi kiti šilumos taupymo būdai netenka prasmės jei namo sienos yra kiauros. Kokie yra paprasti ir veiksmingi būdai sulaikyti šilumą namuose? Pateikiame jums keletą patarimų kuriuos galite pritaikyti bet kuriuo metų laiku.

Šilumos nuostoliai per ventiliacijos angas

Rudenį ir žiemos metu dažnai būna vėjuota. Vėjas lauke sukuria didelę trauką, per namo ventiliacijos angas šiluma laba greitai iškeliauja į viršų ir kambariai greitai atvėsta. Tam kad taip neatsitiktų, šilumos nuostolius galite sumažinti jei įrengsite reguliuojamas ventiliacijos groteles. Pavasarį ir vasarą natūrali ventiliacija yra reikalinga, netgi būtina jei neturite rekuperatoriaus. Atėjus vėsesniems oras ventiliacines angas galite užverti, palikti tik mikroventiliacijos režimu.

Kiti laiko patikrinti triukai

Jeigu jūsų namuose pagrindinis šildymo būdas radiatoriais, prieš pakabindami juos ant sienos užklijuokite specialios karštį atspindinčios medžiagos lakštus. Radiatorius mažiau šildys sieną ir kambaryje bus šiek tiek šilčiau. Netgi jei kiekvieną kartą iškepę kokį nors patiekalą, orkaitės duris paliksite praviras, tai irgi truputį sušildys virtuvę. Didesnę naudą gausite jei dienos metu užuolaidas laikysite pravertas. Jei jūsų namuose langai didelį, žiemos metu giedromis dienomis saulė gali sušildyti kambarius ir tai jums nekainuos nė cento. Naktimis užuolaidas geriau laikyti užtrauktas nes jos veikia kaip papildomas barjeras šalčiui. Baldus kambariuose pastumkite taip, kad jie neužstotų radiatorių ir netrukdytų sklisti šilumai.

Pakeiskite šildymo sistemą

Jei norite ne žaisti, o iš esmės padaryti taip, kad jūsų namuose išsilaikytų šiluma ilgiau, pasiruoškite didelėms išlaidoms. Visų pirma jums reikia pasidaryti termovizinę namo nuotrauką. Be jos nesužinosite, kokios sienos kuriose vietose praleidžia šilumą labiausiai. Silpnos vietos yra langai, durys, neteisingai apšiltintos stogo konstrukcijos. Jei butas pirmame aukšte, įvertinkite galimybę apšiltinti grindis. Jeigu remonto darbų nepavyktų padaryti iš lauko pusės, dalį galima atlikti iš vidaus. Tai nebus taip efektyvus, bet geriau negu nedaryti nieko išvis. Dar vienas efektyvus šilumos taupymo būdas – reguliavimas termostatu pagal šilumos poreikį. Nuosavam namui šilumos nuostolius taip pat sumažins rekuperacinė sistema.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *