Home > Buitis > Apšvietimas darbo kambaryje

Apšvietimas darbo kambaryje

Darbo kambarys yra viena svarbiausių erdvių kiekvienuose namuose. Įrengiant ar atnaujinant namus šiai patalpai dažnai skiriame ne mažiau dėmesio nei svetainei ar miegamajam. Ir visiškai teisingai, juk darbo kambaryje kartais praleidžiame didžiąją dalį dienos. Nuo darbo kambario patogumo priklauso ne tik mūsų komforto jausmas, bet ir emocinė savijauta ir darbingumas. Darbo kambario interjere labai svarbus yra apšvietimas. Štai pagrindinės tendencijos, kurias verta žinoti apie darbo kambario apšvietimą.

Šviesos ryškumas

Šilto, gelsvo atspalvio šviesa veikia atpalaiduojančiai ir raminančiai, o šalta, balta šviesa – suteikia energijos, skatina darbingumą ir padeda sutelkti dėmesį. Tad darbo kambariui rinkitės baltos spalvos apšvietimą, kuris padės sukurti darbingą aplinką.

Stalinis šviestuvas

Stalinis šviestuvas darbo kambaryje yra būtinas. Net jei naudojamas pakankamai ryškus lubinis šviestuvas, darbo zonai reikalingas atskiras apšvietimas, kurio tikslas yra apšviesti darbo stalą ar kitą vietą darbui skirtą vietą. Tikslus darbo vietos apšvietimas apsaugo akis nuo įtampos ir suteikia komforto jausmą dirbant net daugiausia atidumo reikalaujančius darbus.

Suderinamumas

Kaip ir bet kuriame kitame kambaryje, darbo patalpoje apšvietimas taip pat turi sudaryti visumą su interjeru. Šviestuvų stilių ir spalvų gamą derinkite prie baldų, sienų apmušalų, lubų spalvos.

LED lempučių liumenai

Ne tik darbo kambariui, bet ir kitoms patalpoms dažniausiai pasirenkamos LED lemputės. Svarbu apskaičiuoti kiek ir kokio stiprumo lempučių reikia darbo kambariui. Vienam šios patalpos kvadratiniam metrui rekomenduojamas 300 – 400 liumenų šviesos kiekis. Tad jei darbo kambario plotas yra, pavyzdžiui, 10 kvadratinių metrų, bendra visų patalpoje naudojamų LED lempučių suma turi būti nuo 3000 iki 4000 liumenų.
Tikimės šie patarimai bus jums naudingi kuriant jaukią ir darbingą aplinką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *