Home > Sveikata > Maisto papildai miegui gerinti – kaip pasirinkti?

Maisto papildai miegui gerinti – kaip pasirinkti?

Maisto papildai miegui – tai vienas iš būdų, kaip galite padėti sau ilsėtis kokybiškiau. Tam, jog išsirinktumėte išties gerą produktą, svarbu atsižvelgti į pastarojo sudėtį. Tačiau, jeigu pernelyg nesidomėjote reikalingomis medžiagomis, ši tikriausiai nieko Jums nepasakys. Tad, kaip išsirinkti išties kokybiškus papildus miegui pagerinti?

Tinkama sudėtis

Miegui skirti papildai savo sudėtyje privalo turėti melatonino. Tai – pagrindinis hormonas, padedantis organizmui laiku užmigti ir tinkamai pailsėti. Jeigu siekiate kuo greičiau „užsinorėti“ miego, tuomet ieškokite papildų, savo sudėtyje turinčių būtent šios medžiagos. Taipogi, derėtų atsižvelgti ir į B grupės vitaminus bei magnį. Pastarasis svarbus bendrai organizmo būklei palaikyti – o tai, tikėtina, pagerins ir miego kokybę. Panašiu principu veikia įvairūs B grupės vitaminai. Taigi, nors esminiu aspektu čia laikytume melatoniną, atsižvelkite į mineralų bei vitaminų kiekį. Kuo šių daugiau ir įvairesnių – tuo labiau pagelbėsite savo organizmui.

Valerijono šaknis

Valerijono šaknis – tai visapusiškai organizmui naudingas produktas, kurį galite rasti kai kurių miegui skirtų papildų sudėtyje. Pastebėta, jog pastarąją vartojant, pagerėja poilsio kokybė. Taipogi, tampa gerokai paprasčiau užmigti – o juk ilgalaikio bluosto nesudėjimo problema yra vienas iš pagrindinių dalykų, varginančių daugelį asmenų. Be to, valerijono šaknis naudojama depresijos ir nerimo gydyme. Žinoma, tai tėra pagalbinė priemonė, tačiau ši taip pat gali praversti, jeigu nesugebate užmigti dėl šių sutrikimų keliamos įtampos.

Kaip padėti sau užmigti?

Negalėjimo užmigti priežastys yra be galo įvairios. Vieniems – tai nesugebėjimas įveikti gyvenime vyraujančio streso. Kitiems – tai nepakankamas fizinis aktyvumas, per ilgas telefono naudojimas, miegas dienos metu ir panašiai. Tokių ar gilesnių priežasčių vyrauja ir kur kas daugiau. Kiekvienos iš jų sprendimas gali būti be galo įvairus. Visgi, egzistuoja universalūs patarimai, kuriuos galite išbandyti, norėdami kuo greičiau užmigti. Pirmiausiai – bent kelios valandos iki miego neužsiimkite sudėtinga veikla, taip pat stenkitės riboti telefono naudojimą. Susikurkite tinkamą aplinką – blausią, išvėdintą ir ramią. Pasistenkite kuo daugiau judėti, sveikai maitinkitės bei ribokite kofeino vartojimą. Visgi, jeigu padėti sau nepavyksta, išmėginkite miego gerinimui skirtus papildus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *