Home > Sportas > Plaukimas baidarėmis – ne tik pramoga, bet ir sportas

Plaukimas baidarėmis – ne tik pramoga, bet ir sportas

Vasara – tas laikas kai norisi būti gamtoje, mėgautis saulės spinduliais bei maloniu vėjeliu. Jos metu galima susigalvoti daugybę linksmų pramogų bei laisvalaikio praleidimo būdų. Vieni renkasi poilsį gamtoje su šeima kepti maistą ant laužo bei smagiai pasišnekučiuoti. Kiti ieško aktyvaus laiko praleidimo ir renkasi tokias pramogas, kaip: dažasvydis, pasivažinėjimas kartingais, vaikščiojimai medžių takais ar plaukiojimą baidare. Dauguma šių užsiėmimų, tai ne tik puikus laiko praleidimas, bet nebloga kūno mankšta.

Saugumas

Plaukiojimas baidare, vienas populiariausių ir kone visų išbandyta laisvalaikio pramoga. Šis užsiėmimas yra saugus tiek vaikams, tiek ir suaugusiems. Neretai žmonės pabijo plaukti baidare, nes baiminasi, kad ji gali apsiversti. Tačiau specialistai teigia, kad norint apversti baidarę reikia įdėti nemenkai pastangų. Baidarė linkusi apvirsti tik į ją lipant arba išlipant. Tokiu atveju reikia pasisaugoti ir tai būtinai daryti po vieną žmogų. Kol vienas lipa, kitam rekomenduojama baidarę prilaikyti. Dažnai tėvai baiminasi, kad vaikams baidarėse nėra saugu, tačiau yra sukurtų specialių, truputį prailgintų, baidarių, kuriose tarp irkluotojų yra didesnis tarpas, skirtas būtent vaikiškoms kėdutėms. Tada vaikas gali patogiai įsitaisyti ir mėgautis kelione.

Kaip pasiruošti?

Ši pramoga nereikalauja specialaus pasiruošimo, ypač jei tai planuojama daryti ramioje upėje. Vieninteliai svarbūs aspektai: apranga, apsauga nuo saulės ir geriamas vanduo. Plaukimui baidare rekomenduojama dėvėti kuo patogesnę aprangą, kuri būti bent šiek tiek atspari vandeniui. Dažniausiai žmonės tam renkasi maudymosi kostiumėlius ir tai visiškai nieko blogo. Norint užtikrinti savo sveikatą reikia apsisaugoti nuo saulės spindulių, kurie esant ant vandens suintensyvėja. Tam puikiai tinka kepurė ar koks kitas galvos apdangalas bei kremas nuo saulės spindulių. Plaukimas gali pareikalauti daug jėgų, bei prakaito. Todėl būtina su savimi turėti geriamo vandens, kad organizmas galėtų kaip mat atsistatyti.

Taigi, jei sugalvojote vasaros popietę praleisti aktyviai, rekomenduojama išbandyti baidarių sportą, kuris ne tik prajudins raumenis, bet ir suteiks daug malonių emocijų. Norintiems išsinuomoti baidarę patariame apsilankyti šioje internetinėje svetainėje: https://neries-baidares.lt/

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *