Home > Sveikata > Kaip neprarasti fizinės formos dirbant sėdimą darbą?

Kaip neprarasti fizinės formos dirbant sėdimą darbą?

Viena iš veiksmingų strategijų, kaip išlikti aktyviam sėdimo darbo metu, yra įtraukti judėjimo pertraukėles į savo darbo dieną. Tai gali apimti trumpas pertraukėles kas 20–30 minučių atsistoti, išsitiesti ir judėti. Tyrimai rodo, kad dažnos judėjimo pertraukėlės gali pagerinti kraujotaką, sumažinti nuovargį ir padidinti produktyvumą . Be to, judėjimo pertraukėlių įtraukimas į darbo dieną gali padėti išvengti neigiamų pasekmių sveikatai, susijusių su ilgalaikiu sėdėjimu, pavyzdžiui, nugaros skausmais ir bloga laikysena . Sąmoningai stengdamiesi reguliariai daryti pertraukėles ir judėti visą dieną, galite išlaikyti savo fizinę sveikatą ir gerovę, o darbe vis tiek dirbdami produktyviai. Gimnastikos kamuoliai naudingi sėdimą darbą dirbantiems žmonėms .  Taip pat kokie yra pratimai sėdint prie kompiuterio ir pratimai dirbant prie kompiuterio? Geriausi kojų pratimai namuose.

Kita veiksminga strategija, kaip išlikti aktyviam dirbant sėdimą darbą, yra aktyvaus transporto naudojimas važinėjant į darbą. Tai gali apimti vaikščiojimą arba važiavimą dviračiu į darbą, viešuoju transportu ir paskutinę kelionės atkarpą pėsčiomis arba stovėjimą toliau nuo darbo vietos ir likusį kelią eiti pėsčiomis. Tyrimai parodė, kad fizinio aktyvumo įtraukimas į kasdienį važiavimą į darbą ir atgal gali pagerinti širdies ir kraujagyslių sveikatą, sumažinti stresą ir padidinti bendrą fizinio aktyvumo lygį . Naudodami aktyvų transportą galite lengvai įtraukti fizinį aktyvumą į savo kasdienybę ir pagerinti bendrą sveikatą bei savijautą.

Galiausiai, pratimai ant stalo ir tempimas gali būti veiksmingas būdas išlikti aktyviems dirbant sėdimą darbą. Yra įvairių pratimų ir tempimų, kuriuos galite atlikti prie savo stalo, pavyzdžiui, pritūpimai kėdėje, kojų pakėlimas ir pečių tempimas. Šie pratimai gali padėti pagerinti kraujotaką, sumažinti raumenų įtampą ir padidinti lankstumą . Įtraukdami pratimus prie stalo ir tempdami į savo darbo dieną, galite išlaikyti savo fizinę sveikatą ir gerovę net ilgai sėdėdami prie stalo.

Mityba ir gyvenimo būdo įpročiai aktyviam gyvenimo būdui palaikyti

Subalansuota mityba yra būtina norint palaikyti energijos lygį visą dieną, ypač tiems, kurie dirba sėdimą darbą. Maistinių medžiagų turinčio maisto, pvz., nesmulkintų grūdų, vaisių, daržovių ir liesų baltymų, vartojimas gali padėti suteikti reikiamos energijos fiziniam aktyvumui skatinti ir kovoti su nuovargiu . Be to, hidratacija geriant daug vandens ir ribojant saldžių gėrimų vartojimą taip pat gali padėti palaikyti energijos lygį ir palaikyti bendrą sveikatą. Teikdami pirmenybę subalansuotai mitybai, žmonės gali geriau palaikyti aktyvų gyvenimo būdą, nepaisant sėdimo darbo iššūkių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *