Šiais laikais sunku karts nuo karto neapsunkti. Žongliruodami darbu, šeima ir kitais įsipareigojimais galite tapti pernelyg įtempti ir užimti. Bet jūs turite skirti laiko atsipalaiduoti, kitaip gali nukentėti jūsų psichinė ir fizinė sveikata. Norint išmokti valdyti stresą, reikia praktikos, bet jūs galite – ir turite – tai padaryti. Štai keletas būdų, kaip tai padaryti lengviau.
Kaip įveikti stresą ir koks yra streso gydymas?
Reguliarus pratimas yra vienas geriausių būdų atsipalaiduoti kūnui ir protui. Be to, mankšta pagerins nuotaiką. Bet jūs turite tai daryti dažnai, kad tai atsipirktų. Taigi kiek turėtum mankštintis kas savaitę? Dirbkite iki 2 valandų ir 30 minučių vidutinio intensyvumo pratimų, pvz., greitų pasivaikščiojimų, arba 75 minutes energingesnio pratimo, pavyzdžiui, plaukimo ratus, bėgiojimą ar kitas sporto šakas. Sutelkite dėmesį į fitneso tikslų, kuriuos galite pasiekti, nustatymą, kad nepasiduotų. Svarbiausia prisiminti, kad geriau daryti bet kokį pratimą nei jo nedaryti. Atpalaiduokite raumenis. Kai patiriate stresą, jūsų raumenys įsitempia. Galite patys juos atlaisvinti ir atgaivinti savo kūną: Tempimas. Mėgaukitės masažu. Maudantis karštoje vonioje ar duše. Gerai išsimiegoti. Nueikite ir atsipalaiduokite į dienos spa.
Kaip suvaldyti stresą ir nerimą? Gilus kvėpavimas
Sustojus ir kelis kartus giliai įkvėpus, spaudimas gali iš karto išnykti. Nustebsite, kaip geriau jausitės, kai tik tai gerai pasieksite. Tiesiog atlikite šiuos 5 veiksmus: Atsisėskite patogioje padėtyje, rankas laikydami ant kelių, o kojas remdamiesi ant grindų. Arba galite atsigulti. Užsimerk. Įsivaizduokite save ramioje vietoje. Tai gali būti paplūdimyje, gražiame žolės lauke ar bet kur, kur jaučiatės ramiai. Lėtai giliai įkvėpkite ir iškvėpkite. Atlikite tai 5–10 minučių vienu metu.
Valgykit sveikai
Reguliariai subalansuota mityba padės apskritai jaustis geriau. Tai taip pat gali padėti kontroliuoti jūsų nuotaiką. Jūsų maistas turėtų būti pilnas daržovių, vaisių, nesmulkintų grūdų ir liesų baltymų, kad gautumėte energijos. Ir nepraleiskite nė vieno. Tai nėra naudinga jums ir gali sukelti blogą nuotaiką, o tai iš tikrųjų gali padidinti jūsų stresą. Šiuolaikinis gyvenimas yra toks užimtas, kad kartais mums tiesiog reikia sulėtinti tempą ir atsipalaiduoti. Pažvelkite į savo gyvenimą ir raskite mažų būdų, kaip tai padaryti. Pavyzdžiui: Nustatykite laikrodį 5–10 minučių į priekį. Taip gausite vietas šiek tiek anksčiau ir išvengsite streso dėl vėlavimo. Kai važiuojate greitkeliu, pereikite į lėtą juostą, kad išvengtumėte siautėjimo kelyje. Suskaidykite didelius darbus į mažesnius. Pavyzdžiui, nesistenkite atsakyti į visus 100 el. laiškų, jei jums to nereikia – tiesiog atsakykite į kelis iš jų.