Home > Sveikata > Šalto dušo nauda

Šalto dušo nauda

Šiltas dušas po ilgos darbo dienos gali būti atgaivinantis. Arba galbūt šaltas dušas yra tai, ko jūsų kūnas trokšta atsikelti ryte. Nepriklausomai nuo to, kokio tipo dušu pageidaujate, greičiausiai jausitės geriau išlipę nei įlipę. Greitas, šaltas dušas arba ilga garinė vonia gali turėti daug naudos sveikatai. Jei kada nors susimąstėte, kokia tiksli šalto dušo, palyginti su karšto dušo, nauda, skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kokioje temperatūroje turėtumėte nusiprausti ir ar ji turi reikšmingą vaidmenį jūsų sveikatai ir savijautai.

Šalto dušo nauda

Kaip ir dauguma žmonių, jums labiau patinka šilti dušai, o ne šalti; tačiau, jei taip, gali būti keletas milžiniškų privalumų, kurių jūs negausite. Maudymasis 50–60 laipsnių pagal Farenheitą vandenyje yra laikomas šaltu dušu, tai kontrastinis dušas. Peržiūrėkite toliau pateiktus šalto dušo privalumus ir pažiūrėkite, ar, jūsų manymu, verta pasistengti.

Šaltas dušas: Tegul jūsų plaukai žvilga, o oda yra hidratuota. Kai prausiamės po karštu dušu, mūsų poros atsiveria, tačiau šaltas dušas ryte gali jas laikinai sutraukti ir padėti išlaikyti natūralius riebalus odoje ir plaukuose. Tie, kurie linkę į sausą odą arba nerimauja dėl sausų, trapių plaukų, gali apsvarstyti galimybę kaskart nuplauti šaltu vandeniu. Kita vertus, jei jaučiate bėrimus arba manote, kad jūsų oda gali būti gerai išvalyta, eikite į garų dušą!

Pagerinti psichinę sveikatą ir stiprinti imunitetą

Šaltas vanduo skatina noradrenalino ir beta endorfinų gamybą. Maudantis šaltu dušu iš mūsų nervų galūnėlių į smegenis siunčiami elektros impulsai, o ši cheminė reakcija kai kuriems asmenims gali turėti antidepresinį poveikį. Maudantis po šaltu dušu galite neperšalti, nes sustiprinsite imuninę sistemą ir tapsite atsparesni ligoms.

Padidinti cirkuliaciją

Kai mūsų kūnai jaučia šaltą vandenį, jie natūraliai persijungia į išgyvenimo režimą ir reaguoja padidindami širdies ritmą. Šaltas vanduo priverčia jūsų kraujotakos sistemą perkrauti, todėl jūsų širdis veikia efektyviau ir pagerėja bendra kraujotaka visame kūne. Padidėjus cirkuliacijai galite pastebėti, kad laikui bėgant jūsų oda išsivalo nuo nemalonių dėmių ir atrodo sveikesnė. (Vis dėlto, mankštintis bent pusvalandį kiekvieną dieną yra geriausias būdas pritraukti kraują, be to, nereikia drebėti.) Maudymasis šaltu dušu ryte taip pat gali suteikti pradinį energijos užtaisą ir netgi padėti nusistatyti įprastą rutiną. Pakeiskite savo dušo rutiną ir išdrįskite pasukti antgalį į kitą pusę. Kai jūsų kūnas stengiasi išlikti šiltas, sustiprėjusi reakcija laikinai pagreitins medžiagų apykaitą ir padės numesti svorio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *