Grožį ir estetiką kurianti manikiūro sritis – ne vien tik grožis, kaip iš pirmo žvilgsnio atrodo. Tiksliau taip atrodo tik kitoje stalo pusėje sėdinčiai klientei, kurios lūkestis – tobulas nagų rezultatas. Tačiau manikiūro meistrui rūpi kur kas daugiau dalykų, susijusių tiek su procesu, tiek su savo sveikata.
Dirbant šioje srityje, nagų priauginimo metu naudojamos įvairios gelio, akrilo ir kitos medžiagos, kurių dildžiavimo metu susidaro dulkės. Be to, kaskart šalinant seną laką, išsiskiria net tik dulkės, bet ir nemažai kitų kenksmingų dalelių. Šios dalelės patekusios į plaučius, dažniausiai ilgalaikiu periodu, gali sukelti alergiją, astmą, kitus kvėpavimo takų sutrikimus.
Klientėms šių dulkių tenka žymiai mažesnė dalis nei meistrui, kuris su nagais dirba iš labai arti, todėl jiems būtina apsauga. Nepaisant to, kad daugelis meistrų šioje srityje dirba dėvėdamos vienkartines kaukes, dulkės vargina ne tik kvėpavimo takus. Tam, kad būtų apsaugoti kvėpavimo takai ir darbo stalas nuo dulkių, naudojami įvairaus tipo dulkių surinkėjai.
Jie gali būti pastatomi ant stalo – mobilūs arba integruojami į stalą. Visi jie veikia elektros variklio pagalba ir gali būti skirtingų galingumų. Tai nesudėtingas prietaisas, komplektuojamas su keičiamu maišeliu, kuriam prisipildžius, maišelis pakeičiamas nauju. Gali būti ir tiesiai į ventiliacijos sistemą jungiami dulkių ištraukėjai, kurie yra bene efektyviausi, lyginant su kitais.
Renkantis dulkių surinkėją, reikėtų atkreipti dėmesį į galingumą, greitį bei keliamą triukšmą. Priklausomai nuo galingumo, šie įrenginiai gali kelti ir tam tikrą diskomfortą, kadangi kuo galingesnis jis yra, tuo didesnį triukšmą kelia. Tačiau tuo pačiu efektyviau surenka dulkes lyginant su silpnesniais dulkių surinkėjais. Tiesa deklaruojama, kad triukšmo lygis nėra labai didelis ir paprastai neviršija 48 dB.