Home > Grožis > Avalynė ir sveikata: kaip tai susiję?

Avalynė ir sveikata: kaip tai susiję?

patogi-avalyne

Pirkdami batus, dažniausiai koncentruojamės į stilingą jų dizainą, tačiau visiškai pamirštame apie savo sveikatą. Pakankamai retai akcentuojama, jog neteisingi pasirinkti batai ženkliai prisideda prie įvairių skausmų ir ilgalaikių problemų, kurios gali atsirasti ne tik pėdos srityje. Šį kartą pakalbėsime apie tai, kokias problemas sukelia netinkama avalynė ir kokie batai gali padėti jų išvengti.

Kokias problemas sukelia netinkamai pasirinkti batai?

Labai tikėtina, jog pirmiausia susidursite su nutrynimais ir nuospaudomis, tačiau tai tikrai nėra vienintelės avalynės sukeliamos bėdos. Labai dažnai kyla ir nagų įauginėjimo bei grybelio problemos – jeigu anksčiau su tuo nesusidūrėte, pirmiausia turėtumėte peržiūrėti naujausią savo avalynę. Tačiau jei nepatogumą batuose ignoruosite, neilgai trukus sužinosite, kas yra „atleto pėda“ – tai grybelinė liga, kurią lydi odos pleiskanojimas, niežtėjimas ir perštėjimas.

Kalbant apie problemas, kurios išsivysto per ilgesnį laikotarpį, vertėtų paminėti sąnarių ir nugaros skausmą. Žinoma, šie skausmai gali atsirasti dėl įvairiausių priežasčių, tačiau jei anksčiau su jais neteko susidurti, verta pagalvoti, ar batai, su kuriais praleidžiate daugiausiai laiko, iš tiesų yra pakankamai patogūs. Labai dažnai tokių problemų gali kilti dėl aukštakulnių avėjimo. Be to, netinkamos avalynės avėjimas gali turėti įtakos ir plokščiapėdystei, tad akivaizdu, kad batai iš tiesų ženkliai susiję su gera mūsų savijauta.

Kokia turėtų būti tinkama avalynė?

Nors visos aukščiau išvardintos problemos skamba pakankamai bauginančiai, jų visų tikrai įmanoma išvengti – svarbiausia, kad bet kokie bateliai moterims ar vyrams būtų maksimaliai patogūs. Komfortą dažniausiai užtikrina keli pagrindiniai niuansai:

· Tinkamas dydis. Labai svarbu, kad kojų pirštai priekyje turėtų pakankamai vietos judėti, tad reikėtų vengti ankštų ar tuo labiau per mažų batų.

· Kokybiškos medžiagos. Idealiausia, jeigu viršutinė batų dalis būtų pagaminta iš natūralių medžiagų, kurios užtikrins lankstumą, patvarumą ir patogumą. Tačiau priklausomai nuo situacijos, galite rinktis ir kitus gerai kvėpuojančius audinius.

· Tvirta atrama. Amortizacija dažniausiai aktuali tais atvejais, kai sportuojama ar daug vaikščiojama. Tuomet sumažinamas smūgis, todėl bet kokia veikla galima užsiimti ir saugiau, ir patogiau.

· Teisinga paskirtis. Skirtinga avalynė dažnai yra pritaikoma skirtingoms paskirtims, tad jeigu bėgiojate ar žaidžiate futbolą, atitinkamai reikėtų paieškoti šiai sporto šakai skirtų batų. Taip pat raginama nepabijoti pasikeisti batų darbe: verčiau iki jo ateiti ar atvažiuoti su patogia avalyne, o po to keletą valandų pabūti su aukštakulniais ar kitais ne visai patogiais batais. Nors vargo bus daugiau, pėdos Jums dėl to padėkos.

Atkreipę dėmesį į visus šiuos patarimus, visuomet lengvai išsirinksite būtent Jums tinkančią avalynę – užtenka vos kelių niuansų, jog kiekvienas žingsnis būtų lydimas maksimalaus komforto. Plačią batų įvairovę rasite Pigu.lt el. parduotuvėje: čia juos įsigysite gera kaina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *