Ridikėliai tai puikios daržovės auginamos lauke ir šiltnamyje, o per metus galima užauginti kelis derlius, ridikėliai gali būti auginami kaip pagrindiniai ir tarpiniai augalai. Ridikėlių sėklų galima užsisakyti internetu, čia jūs rasite vienos pirmųjų daržovių, kurios jau ankstyvą pavasarį atkeliauja į mūsų virtuves, išsamų ir kokybiškų sėklų veislių aprašymą, geromis kainomis, įvairių spalvų ir formų.
Kokia ridikėlių lapų nauda?
Gardžiuotis galima ne tik ridikėlių šaknimis, bet ir jų lapais, nes skatina medžiagų apytaką, tai puiki pagalba norintiems sulieknieti. Šiltoms sriuboms tinka naudoti ridikėlių lapus, jos ruošiamos panašiai kaip rūgštynių ar špinatų sriubos, prieš patiekiant ant stalo tokią sriubą galima papuošti ridikėllių griežinėliais. Jų lapuose naudingų medžiagų daugiau, negu šaknyse, tik juos reikia nuplauti ir panaudoti iškart, nes lapai labai greitai vysta, smulkiai sukapoti jie pagardins visas šviežių daržovių salotas.
Ridikėlių savybės
Maži, apvalūs, raudoni ir aštrus- tai ridikėlių savybės. Aštrumo suteikia ridikėliuose esantys garstyčių aliejai, visuose ridikėliuose daug vandens ir mažai kolorijų, užtat daug kalcio, kalio, netrūsta vitaminų C ir B, yra ir sėleno, o biologiškai aktyvios medžiagos veikia kaip antibiotikai, stiprina įmuninę sistemą, aštrus aromatas žadina apetitą ir labai prisideda prie virškinimo. Ridikėliuose esančių medžiagų derinys palankus nosies ir gerklės gleivinėms- jis išvalo kvėpavimo takus, todėl ridikėliai tinka sergantiems bronchitu ir astma.
Kaip nasipirkti geros kokybės ridikėlius
Perkant ridikėlius, dažniausiai plika akimi matyti ar ridikėliai geros kokybės ir švieži. Lapai turi būti žali ir traškūs, minkštimas- kietas ir stangrus, o didesni ridikėliai neretai jau būna sumedėję. Šaldytuvo daržovių stalčiuje ridikėlius galima laikyti kelias dienas, tik lapus reikėtų nuplauti.