Home > Sveikatingumo centrai > Elektroniniai receptai internetu

Elektroniniai receptai internetu

sprendimai ir paslaugos verslui, elektroniniai receptai

 

Jau daugelyje Lietuvos ligoninių ir poliklinikų einant pas gydytoją ar vaistinę, nebereikia neštis išrašyto popierinio recepto, nes visi gydytojai naudojasi e-sveikatos sistema, kur išrašo elektroninius receptus.

 

Prie šios virtualios elektroninės sistemos galima prisijungti naudojantis internetu, jungiantis su mobiliuoju elektroniniu parašu; kriptografine USB laikmena; lustine kortele, tačiau reiktų įsitikinti ar kompiuteryje veikia reikalingas skaitytuvas; elektroninė bankininkystė; naudojantis savo banko elektroninėmis paslaugomis. Taip pat galima jungtis ir naudojantis e-valdžios portalu.

 

Prisijungus prie paciento paskyros, galima matyti duomenis apie jo sveikatą ir visus jam išrašytus elektroninius receptus, išduotus vaistus ar medicininės pagalbos priemones. Taip pat galima peržiūrėti visą papildomą informaciją, susijusią su visomis medicinos paslaugomis.

 

Ši elektroninė sveikatos sistema suteikia galimybę Lietuvos gyventojams, sveikatos priežiūros įstaigoms ir vaistinėms naudotis bendra prieiga prie elektroninės sveikatos paslaugų bei dalintis informacija nuotoliniu būdu. Sistemoje galima matyti pacientų ligų istorijas, pildyti specialias medicinines pažymas, pvz. į mokymosi įstaigą, ikimokykliniam ugdymui, vairavimo kursams, ginklo registravimui, vaiko gimimo pažymėjimui, medicininiam mirties liudijimui ir kt.

 

e-sveikata – leidžia gydytojams išrašyti elektroninius receptus, o prie sistemos prisijungusios vaistinės gali juos matyti ir parduoti reikiamus vaistus, pas juos atvykusiam pacientui. O jiems pasibaigus, gydytojai nuotoliniu būdu galės pratęsti receptus be atskiro vizito į gydymo įstaigą. Taip pat ši sistema padeda išvengti brangių ir nereikalingų tyrimų, nes bet kurios srities gydytojas gali matyti ligos istoriją, diagnozes ir anksčiau atliktus tyrimus.

 

Taip pat šios sistemos posistemėse yra saugomos rentgeno ir tomografijos nuotraukos ir aprašymai, todėl šie duomenys keliauja elektroninėje erdvėje ir ruošiantis operacijai ar medicininėms procedūroms jų su savimi vežiotis nereikia. Taip pat ir gyventojų registras automatiškai gauna duomenis apie gimusius ar mirusius asmenis.

 

Tokie sprendimai ir paslaugos verslui ne tik lengvina darbą, bet ir sumažina biurokratiją bei laiko ir išlaidų sąnaudas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *