Norint išlaikyti sveikus dantis, vien dantų pastos ir šepetėlio nepananka. Profesionalią dantų higieną reikia atlikti reguliariai. Burnos higienos procedūros- tap pat ir pagrindinis karieso ligų profilaktinis metodas. Burnos higienos metu pašalinamos kietosios ir minkštosios dantų apnašos bei dantų akmenys, sumažianamas dantų jautrumas, pagerinama dantenų būklė. Gydytojai odontologai taip pat pataria pacientams, kaip prižiūrėti burnos ertmę, kokias tinkamiausias burnos higienos priemones rinktis.
Kada reikalingas periodontito gydymas?
Periodontitas- dažniausiai pasitaikančių dantenų ligų. Šias dantenų ligas dažniausiai išprovokuoja burnos higienos nesilaikymas, žalingi įpročiai, tokie kaip rūkymas, dantų apnašos, bei dėl jų susidarantys dantų akmenys.
Kada laikas, pirmą kartą vaiką nuvesti pas odontologą?
Patariama, vaiką vesti pas odontologą nuo 1,5- 3 metų, o jeigu turite įtarimų susijusių su vaiko dantukais, galima vesti jau nuo vienerių metų. Pirmojo vizito metu vaikų odontologas apžiūri vaikučio dantis, žaidžia su vaiku ir supažindina su visa ortopedine įranga. Vaiką pas odontologą reikėtų vesti, dar tada , kai nėra jokio danties skausmo ir dantukai atrodo sveiki. Danties skausmas- tai tokia būklė kai sunku užmegzti su vaiku malonų ryšį ir gydyti skaudamą vietą. Tėvams patariama vaikų dantis tikrinti reguliariai, o ne atsiradus tam tikroms problemoms.
Kas lemia netaisyklingą žandikaulio susiformavimą ir kreivus dantis?
Kai kemšasi nosis, liežuvis nusileidžia žemyn ir vaikas ima kvėpuoti pro burną, o tai lemia ne tik kreivus dantis, bet ir netaisyklingą laikyseną. Jei nepašalinama sloga ir laikysena nekoreguojama, žmogui tampa patogu kvėpuoti per burną.
Kaip išvengti lyginamojo dantų lanko?
Vaikas turi valgyti, kuo kietesnį maistą: ropes, burokėlius, duonos plutą, džiūvėsių. Duoną galima pakepinti. Daržovės, sėklos- pagrindinis sveikatos šaltinis.