Home > Sveikata > Kodėl turėtumėte apsvarstyti galimybę išsaugoti savo vaiko kamienines ląsteles?

Kodėl turėtumėte apsvarstyti galimybę išsaugoti savo vaiko kamienines ląsteles?

Virkštelės kraujas ir jame esančios kamieninės ląstelės turi nepaprastų savybių. Jos yra naudojamos netgi gydant kraujo vėžį. Kodėl verta ryžtis surinkti ir išsaugoti virkštelės kraują ir kaip atrodo visa procedūra?

Virkštelės kraujas – kodėl verta jį pasilikti?

Vis daugiau tėvų nusprendžia išsaugoti naujagimio virkštelės kraują, kadangi jame esančios kamieninės ląstelės yra unikalios – jos suteikia apsaugą vaikui nuo 80 onkologinių ligų (ir sąrašas ilgainiui plėsis), susijusių su kraujodaros sistema.

 

Virkštelės kraujas imamas iš karto po gimdymo. Nukirpus virkštelę, ji įpjaunama ir surenkama medžiaga, kuri kitu atveju būtų tiesiog virtusi medicininėmis atliekomis. Tokiu būdu surinktos kraujodaros ląstelės yra naudojamos, pavyzdžiui, kaulų čiulpų transplantacijai. Taip pat, ląstelės, paimtos iš virkštelės kraujo, daug veiksmingiau kovoja su vėžinėmis ląstelėmis.

 

Kamieninės ląstelės, paimtos iš naujagimio virkštelės ar placentos kraujo, dažniausiai yra naudojamos mielomos, limfomos ir leukemijos gydymui. Reikėtų paminėti, kad šios ląstelės gali padėti ne tik vaikui, iš kurio buvo paimtas virkštelės ar placentos kraujas. Jei tam tikroje genų grupėje yra randamas sutapimas, ši ląstelių terapija gali būti skiriami, pavyzdžiui, vaiko broliams ir seserims. Visi vienareikšmiškai sutinka – tokia terapija yra daug saugesnė ir efektyvesnė.

 

Svarbu ir tai, kad virkštelės ar placentos kraujo, iš kurio yra gaunamos kamieninės ląstelės, surinkimas yra neskausmingas ir saugus tiek mamai, tiek vaikui.

Kiek laiko gali būti saugomos kamieninės ląstelės?

Daugelis dar tik ketinančių susilaukti vaikelio dažnai klausia, kiek laiko galima ląstelių banke saugoti vaiko placentos ar virkštelės kraują. Dėl specialios technologijos, kuri šaltyje saugo surinktą medžiagą, kamienines ląsteles galima panaudoti ir po keliasdešimties metų. Todėl tai dar viena svari priežastis, kodėl jūs privalote apsvarstyti savo vaiko kamieninių ląstelių išsaugojimo galimybę.

 

Daugiau apie tai, kodėl naujagimio virkštelės ar placentos kraujo kamieninės ląstelės yra tokios reikšmingos medicinai, sužinosite paspaudę šią nuorodą: https://www.placenta.lt/kamienines-lasteles/virksteles-ir-placentos-kamieniniu-lasteliu-unikalumas/. Pasirūpinkite savo vaiku iš anksto – priimkite tinkamą sprendimą, kuris ateityje gali būti gyvybiškai svarbus tiek jums, tiek jūsų atžaloms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *