Home > Sveikata > Burnos higiena – būdas išvengti įvairių stomatologinių problemų

Burnos higiena – būdas išvengti įvairių stomatologinių problemų

burnos higiena

Dauguma žmonių nori savimi pasitikėti ir plačiai šypsotis. Įprastai kasdieninis dantų valymas šepetėliu nevisada yra veiksmingas, nes pasiekia ne visus dantų tarpelius, kurių tinkamai neišsivalius kaupiasi bakterijos ir dantų apnašos, sukeliančios dantų ėduonies, periodonto ir burnos gleivinės ligas bei blogą burnos kvapą. Itin svarbu taisyklingos burnos higienos įpročius formuoti jau nuo ankstyvos vaikystės.

 

Šypseną gali užtikrinti profesionali burnos higiena. Profesionalios burnos higienos procedūros metu, higienos specialistas nustatys ir įvertins jūsų dantų higienos būklę, profesionaliai pašalins kietas ir minkštas dantų apnašas, akmenis, pigmentines dėmes, atsiradusias dėl rūkymo ar dažno kavos vartojimo. Dažniausiai burnos higiena yra atliekama, naudojant ultragarsinį skalerį ir „Air-flow“ sistemą. Ši sistema – tai stipri oro, vandens ir medicininės sodos srovė kuri greitai ir be skausmo nuvalo apnašas net ir sunkiai prieinamose vietose, dantų paviršius tampa švelnus ir lygus. Burnos higienistas atlikdamas burnops higienos procedūrą įvertins, ar tinkamai prižiūrite dantis, parinks individualias burnos higienos priemones – dantų šepetėlius, tarpdančių šepetėlius ir siūlus, dantų pastas, burnos skalavimo skysčius. Taip pat jis pamokys kaip kokybiškai valytis dantis, kad minkštosios ir kietosios dantų apnašos nesikauptų ir nesukeltų uždegiminių procesų bei parekomenduos kaip tinkamai išsirinkti burnos higienos priemones.

 

Rekomenduotina profesionalią burnos higienos procedūrą atlikti prieš įvairias odontologines procedūras, chirurgines operacijas, protezavimą, ortodontinį gydymą ar dantų balinimą. Priklausomai nuo jūsų dantų būklės, profesionalią burnos higieną reiktų atlikti bent kelis kartus per metus, nes taip išvengsite blogo burnos kvapo ir infekcijų. Sergantiems periodonto ligomis, profesionalią burnos higieną reikėtų atlikti kas 1–4 mėnesius. Dauguma stomatologų ir burnos higienos specialistų rekomenduoja profesionalią burnos higieną atlikti ir profilaktiniais tikslais.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *